PLPKS "DUNDAGA"   Uzzini vairāk
 

Raudzēts piena produkts „Labdaris”

„Labdaris” idejas pamatā ir ilggadīga zinātniskā un praktiskā darba pieredze. Tā novitāte saistīta ar produktā esošajām pienskābes baktērijām Lactobacillus helveticus R-7 un to savairošanas paņēmieniem. Tas normalizē mikrofloru zarnās, novērš aizcietējumus un caureju, veicina zarnu darbības atjaunošanos pēcoperāciju periodā, palīdz atveseļoties no bakteriālām un vīrusu infekcijām, uzlabo pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Tādēļ tas arī ieguvis tādu nosaukumu – „Labdaris” t.i. laba darītājs.

“Labdari” gatavo no vājpiena. Tā konsistence ir viendabīga, līdzīga vijīgam krējumam, bez gāzes pūslīšiem, virspusē pieļaujama neliela sūkalu kārta. Produktam nepievieno saldvielas un E-vielas. “Labdari” var nosaukt par “dzīvu”, jo L.helveticus baktērijas aktīvi veido pienskābi. Latvijā nav pieejami produkti, kuros tiktu izmantotas L.helveticus baktērijas. Pasaulē šāda tipa baktērijas pielieto dažu cieto sieru ražošanā.

Lietošana
“Labdaris” jāuzglabā 2 - 6°C temperatūrā.
Profilaktiskos nolūkos ieteicamā “Labdara” deva ir 150 – 200g dienā. Slimību gadījumos deva jālieto 2 – 3 reizes dienā. “Labdari” ieteicams lietot apmēram 20 min. pirms brokastīm vai ēdienreižu starplaikos. Kārbiņu atverot, tās saturs rūpīgi jāizmaisa ar tīru, karstā ūdenī applaucētu karotīti. Tad vienai ēdienu reizei ieplānotais “Labdara” daudzums jāpārlej tīrā krūzītē, bet kārbiņa jāaizvāko un jāievieto ledusskapī. Nākamajā lietošanas reizē kārbiņa nav jāizmaisa, jo piena receklis nav vairs atslāņojies. Garšas uzlabošanai/ dažādošanai krūzītē var pievienot kādu sīrupu, ievārījumu, medu, sulu u.c.

Ražotājs
PLPKS “Dundaga”
Adrese: E.Dinsberga 1, Dundaga, Dundagas novads, LV –3270
Tālrunis 63291651, fakss 63291651, e-pasts pks@dundaga.lv

Izstrādātājs
Vija Ramniece, RSU A.Kirhenšteina Mikrobioloģijas un Virusoloģijas institūta vadošā pētniece;
Tālrunis 25902171, e-pasts: vija.ramniece@inbox.lv