AS "TALSU PIENSAIMNIEKS"    
 
AS "Talsu piensaimnieks"
Kalna iela 10, Talsi,
Tālr.: 63237966
e-pasts: talsu.piensaimnieks@e-apollo.lv
 

 

Kurzemes pērles - Talsu viducī atrodas Latvijā iecienītu sieru - Talsu rituļu ražotājs, un tā ir AS „Talsu piensaimnieks”. Sakopta, ziedoša apkārtne, moderna ražotne, zinošs un darbīgs kolektīvs. Talsu pienotava dibināta 1922. gadā. Tā apvienojās ar citām pienotavām: 1926. gadā ar Laidzes un Valdgales pienotavām, 1929. gadā ar Pastendes piensaimnieku sabiedrību, 1937. gadā ar Stendes piensaimnieku. Pēc apvienošanās sabiedrībā 109 biedri, un viņi līdz 1940. gadam strādāja kā Talsu piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība. Pēc tam veselus 53 gadus talsinieki darbojās kā Liepājas piena kombināta filiāle. Taču 1993. gadā tika iegūta „neatkarība”, pēc tam notika reorganizācija, un jau 15 gadus savu vēsturi raksta akciju sabiedrība „Talsu piensaimnieks”. Talsos ražo vairāk nekā 20 piena produkcijas veidus. Lielisks ir piens un biezpiens, garšīgs ir sviests, sātīgs ir krējums un veldzējošs ir kefīrs. Ir īpaši veselīgi produkti, un tas ir bioloģiskais piens, biezpiens un kefīrs. Tomēr vislielāko popularitāti un atpazīstamību „Talsu piensaimniekam” atnesis siers „Talsu ritulis”, kas jau daudzus gadus bez dziļām ceļa grambām ātri ripo pa Talsu pakalniem, pa visu Latviju, kā arī aiz mūsu zemītes robežām. Latvijā garšas ziņā tiešām nav otra tāda siera, kāds ir „Talsu ritulis”!

Talsinieki ražo šādus sierus:
„Rituli ar zaļumiem”- produkcijas tirgū tas ir vispieprasītākais siers;
„Sarkano rituli”- to ietver krāšņa un pikanta izmeklētu garšvielu buķete;
„Dzelteno rituli”- šis siers ir ar dzeltenām garšvielām, labi garšo sevišķi pikantu produktu cienītājiem;
„Rituli ar ķimenēm”- tas ir gandrīz kā Jāņu siers, taču garšas ziņā ļoti atšķirīgs.
Deviņkalnu sieru,
Talsu sieru.

Talsos ražotie sieri  patīk pavāriem, jo labi iederas daudzos ēdienos.
Kur slēpjas „Talsu piensaimnieka” panākumi? Pirmkārt, tā ir vēlēšanā strādāt, pierādīt sevi, būt stipriem un pārliecinošiem, jo konkurence piena pārstrādes uzņēmumu vidū ir sīva. Tas ir kurzemnieku sīkstums, neatlaidība, lepnums, spīts, godaprāts, un šīs īpašības vislielākā mērā piemīt AS „Talsu piensaimnieks” valdes priekšsēdētājam Dainim Norenbergam. Otrkārt, tā ir uzņēmuma izaugsme. Pēdējo gadu laikā „Talsu piensaimnieks” ir kļuvis par vienu no vismodernākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Attīstībā-būvēs un tehnoloģijās ir ieguldīti lieli līdzekļi, apgūstot divas SAPARD programmas. Līdz ar to dota iespēja vairākkārt palielināt piena produktu sortimentu un daudzumu, un, protams, kvalitāti, kas ir ļoti svarīgs rādītājs pircējam.
AS „Talsu piensaimnieks” netālu no ražotnes ir atvēris veikalu „Piena sēta”, kurā var iegādāties gan piena produktus, gan garšīgus konditorejas izstrādājumus, kuru gatavošanā, protams, izmantoti Talsos ražotie piena produkti.