SIA "SIERA RAŽOTNE"   www.sierarazotne.lv
 
Parka iela 4a,
Rauna, LV-4131
Tālr.: 29258269,
22014583
E-pasts: sierarazotne@gmail.com
   
 
 

Kopš seniem laikiem Raunas vārds saistīts ar piensaimniecību - siera ražošanu. Diemžēl Raunā tika likvidēta pienotava, līdz ar to vairākus gadus „siera” vārds no Raunas vēstures izzuda. Taču tur dzīvoja Marija Ceriņa - piena produktu tehnoloģe. Un Marija Ceriņa Raunā atvēra savu uzņēmumu. Dēls Ilmārs skolojās Valmieras pārtikas ražotāju vidusskolā. Pēc tam viņš strādāja Norvēģijā, iekrāja līdzekļus, lai Ceriņu ģimenes sapnis varētu piepildīties. 2007. gadā Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu sarakstam pievienojās SIA „Siera ražotne`', kuras īpašnieki bija Ceriņu ģimene.
Marijas vairāk nav, viņa sieru „sien” citā saulē, taču Raunā darbu turpina Ilmārs Ceriņš.  Viņi bija arī meistari, izejvielu sagādnieki, preču piegādātāji tirdzniecības tīklam.
„Siera ražotnes” galvenie produkti ir Zaļais siers, rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests, siers „Ķiplociņš”, siers ar garšaugiem, Knapsieriņi, Ķimeņu siers. Latvijā Zaļajam sieram ir sena vēsture. Tas zināms vairāk nekā 100 gadus. Siera gatavošana ir tikai un vienīgi roku darbs. Iespējams, ka tieši tāpēc „Siera ražotne” ir vienīgais uzņēmums, kurš gatavo šo sieru. „Siera ražotne” sadarbojas ar Dundagas pienotavu, iepērk Zaļā siera pamatmasu - cigeru. To attiecīgi nogatavina, līdz iegūst Zaļajam sieram nepieciešamo izejvielu. Lai siers būtu izteikti zaļā krāsā, lai iegūtu savu specifisko garšu un smaržu, nepieciešams siera āboliņš.  Ilmārs Ceriņš pats to audzē. Āboliņu ļoti iecienījušas kamenes, kad tas sasniedz gatavību, pa lapiņai vien tās jāsavāc, jākaltē, jāsamaļ, līdz rodas āboliņa pulveris, ko pievieno cigeram. Pēc tam siera masa tiek kaltēta, rīvēta, sijāta. Tā siers iegūst īpašo garšu, izskatu un smaržu.
Ne mazāk svarīgs un iecienīts produkts ir Zelta sviests, ko ražo no saldā krējuma sviesta. To sildot, atdala olbaltumvielas un ūdeni, jo jāiegūst tīrsviests. „Siera ražotnē” no biezpiena top kaltēti knapsieriņi ar ķimenēm un garšvielu maisījumu. „Siera ražotnes” produktus pircēji iecienījuši, realizācijā problēmu nav, jo Ceriņu ģimenes piedāvājumam nav konkurentu. Ir labi būt vienīgajiem.
„Siera ražotnē” gatavo arī 13 veidus dažādu krāsu makaronus.
Mājas lapa www.siera ražotne.lv