Zemnieku saimniecība
„LAIMA”
 
Gūteņi,
Aglonas novads, LV-5304
Mob.29234425
 
 

Zemnieku saimniecība „Laima” un viesu māja „Mežinieku mājas” atrodas Aglonas pusē. Zem viena jumta čakli un mūždien radoši strādādami, dzīvo cilvēki  četrās paaudzēs. Pirms gadiem desmit aizsāktās aktivitātes lauku tūrisma jomā, ko, trešo bērniņu gaidīdama, it kā nevainīgi  uzņēmās Mārīte Mežiniece, nu pārvērtušās par nopietnu dzimtas biznesu, kurā iesaistījusies gan pati Mārīte ar vīru Valēriju un trim bērniem (nu viņiem piepulcējusies arī vedekliņa), arī brālis Jāzeps ar sieviņu Skaidrīti un abiem dēliem. It visā piedalās, un par karognesēju lielā ģimene godā mammu Mariju Liliju Mežinieci. Viņa, vairāk nekā 40 gadus nostrādājusi par pavāri – algotā darbā, joprojām ir pieprasīta godu saimniece. Savās mājās no sākta gala pratusi dienas gaitas ievirzīt tā, lai dzimtai piederīgie allaž turētos kopā, lai māju sajūtu novērtētu un saulītē turētu augstāk par visu.
Ģimenes lielajā kopsapulcē, kas šajās mājās notiek regulāri un kurā piedalās visa kuplā ģimene, reiz tika nolemts, ka darbošanās lauku tūrismā ir tā vērta, lai uz to bez šaubīšanās parakstītos, sevi nežēlojot. Tāpēc visi strādā ļoti daudz un mērķtiecīgi. Lauku tūrisma apritē Mežinieku kuplās ģimenes uzņēmums izceļas ar viesu māju, kurā iespējams noorganizēt gan seminārus, gan kāzas vai citus godus, gan pārnakšņot, baudot augstu servisu un ērtības. Iecienīts tūristu apskates objekts ir arī Horoskopu dārzs un teatralizētā apkārtnes dabas taka, kur, dodoties kāda mājinieka pavadībā, ikviens mežā atklāj daudz jauna, agrāk nezināta un nepamanīta.
Daudzus gadus „Mežinieku mājās”  dzīvo un strādā pēc bioloģiskās saimniecības modeļa. Mežinieki ir arī sertificēti mājražotāji, kuri gandrīz visu uzturam vajadzīgo paši saražo, pārstrādā un piedāvā citiem. Darāmā apjoms ir iespaidīgs: 80 hektāri aramzemes, 25 hektāri meža. Vairākās lielās saimniecībās izaug puķu stādi, no agra pavasara līdz pat ziemas vidum – vienmēr svaigi zaļumi, gurķi, tomāti. Ir sakņaugu dārzs, kur aug kāposti, burkāni, bietes un citi dārzeņi. Ir kartupeļu tīrumi, ir ogu un augļu dārzs. Pilna radību ir lielā kūts. Lieki piebilst, ka šajās mājās visus darbus kuplā ģimene padara saviem spēkiem, savām rokām: lielajiem savi uzdevumi un pienākumi, bērniem – savi.
Mežinieku ģimeni raksturo atvērtība visam jaunajam. Tam pretī viņi ir saņēmuši sabiedrības atpazīstamību un popularitāti.