Konkurss jauniešiem „Latvijai – mans Jāņu siers”

 

Kaut arī Latvijas nacionālais lepnums – gadu simtus zināmais lieliskais Jāņu siers tirdzniecībā ir sešu uzņēmumu gatavots, mājas apstākļos to drīkst (pat vajag!) mācēt sasiet. Ne velti saka: māte iemāca Jāņu sieru gatavot meitām, meitas – savām meitām. Tā no paaudzes uz paaudzi aiziet recepte. Lai pārliecinātos, vai jaunieši  prot siet Jāņu sieru,  biedrība „Siera klubs” sadarbībā ar PIKC „Rīgas Tūrisma un radošās  industrijas tehnikums” 11.jūnijā organizēja konkursu „Latvijai – mans Jāņu siers”. Tas bija katra jaunā censoņa siers - visgaršīgākais un visskaistākais! Jaunajiem siera sējējiem bija arī interesanta tikšanās un domu apmaiņa ar pieredzējušiem meistariem – siera gatavotājiem: AS „Jaunpils pienotava” ražošanas vadītāju Baibu Grāvīti, PKS „Straupe” ražošanas vadītāju Rolandu Jomertu, kā arī ar skolotāju un godu saimnieci Mariju Aleksejevu no Dagdas.

Konkursā piedalījās  PIKC „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”:, PIKC „Ogres tehnikums”, Aizkraukles profesionālā vidusskolas un PIKC „Daugavpils Būvniecības tehnikums” Izglītības programmas īstenošanas vieta „Dagda” jaunie pavāri. Viņi Jāņu sieru sēja pēc EK apstiprinātās receptūras, tāpēc jauniešu gatavoto produktu drīkstēja saukt par Jāņu sieru.
Konkursa žūrijā profesionāļi: Una Rubina, Pārtikas un veterinārā dienesta vecākā eksperte, Viesturs Krilovs, AS „Jaunpils pienotava” rūpnīcas vadītājs un Rolands Jomerts, PKS „Straupe” ražošanas vadītājs.
1.vietu ieguva PIKC „Rīgas Tūrisma un radošās  industrijas tehnikums” audzēkne Agnese Krote.
2.vietu ieguva Ogres tehnikuma audzēknis Alans Novikovs.
3. vietu ieguva Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkne Madara Kleva.
Labi rezultāti bija arī Intrai Cederei (Ogres tehnikums), Raitim Šukelim (Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vieta – Dagda), Līgai Bārbalei un Reinim Urtānam (Rīgas TRIT).
Pasākuma ģenerālsponsors AS „Jaunpils pienotava”, atbalstīja AS „Rankas piens”, AS „Lazdonas piensaimnieks”, PKS „Straupe” un PLPKS „Dundaga”.
Konkursa diena bija ļoti latviska, sirsnīga, piepildīta ar sacensības garu, bagātīgām dāvanām un gardiem sieriem. Konkursanti saņēma diplomus, atzinības rakstus, dāvanu kartes, grāmatas „Jāņu siers” un varēs aizbraukt ekskursijā pie viena no  Jāņu siera ražošanas uzņēmumiem.


...............................................................................................................................................................................................................................................................