Kopā sanākšana – sarunas par 2019 gadu.

 

 

10. janvārī biedrība „Siera klubs” organizēja paplašinātu valdes sēdi, lai pārrunātu vērtīgākos darbus 2018. gadā un lemtu, kas varētu būt svarīgs šogad. Piedalījās valdes locekļi, tehnikumu direktori, sadarbības partneri. Sarunām un diskusijām ir liela nozīme, jo tajās izkristalizējas patiesība, un patiesība ir tāda, ka jāturpina aktīvi darboties, lai palielinātu gan siera patēriņu, gan ražošanas apjomus, eksportu un radītu arvien jaunas šķirnes.
Pasākums notika Jūrmalā, restorānā KURSHI, kur pēc oficiālās daļas visi paēda restorāna šefpavāra Ērika Aleksejeva (viņš – mūsu visjaunākais biedrs) gatavotās pusdienas: baraviku krēmzupu ar Limbažu sieru „Grande Duro”, apelsīnu marinādē izturētu pīles krūtiņu ar Smiltenes „Granister” mērci, grūbu un kaltētu augļu kārtojumu ar Smiltenes krēmsieru un SIA „ELPA” putukrējumu. Bagātīgs bija sieru degustācijas galds – AS „Jaunpils pienotava, AS „Limbažu siers”, SIA „Trikātas pienotava”, PKS „Straupe”, SIA „ELPA”< ZS „Vecsiljāņi”sieri bija sakārtoti ar augļiem un dārzeņiem eglīšu un vainaga formā.
Pārsteigums bija kotletes ar Holandes sieru un zirņu miltiem, kā arī „Pārpilnības rags” piepildīts ar sieriem un augļiem.