Seminārā konditoriem galveno vijoli spēlē Smiltenes krēmsiers

 

24.aprīlī „Siera klubs” organizēja Ogres tehnikumā vērtīgu semināru par tēmām, kas saistītas ar saldumiem: jaunākās tendences konditorejā, klasiskā siera kūka, krēmsieru garšu dažādošana,  iekrāsošana, ciparu tortes gatavošana. Semināru  vadīja SIA "Lanordija" konditore – konsultante Marika Bērziņa.
Kā pagatavot skaistas  rozītes, mācīja Ilva Liepniece.
Uz semināru bija atbraukušas dāmas no tāliem un tuviem novadiem, kopā - vairāk nekā trīsdesmit. Jau sākot ar brokastīm, visa diena bija gardumu un jaunu ideju noderīgu darbam piepildīta. Lielākā vērtība: tika apgūts un  izpētīts Smiltenes piens ražotais krēmsiers. Liela interese un daudz padomu semināristes uzzināja par ciparu (arī burtu) tortu gatavošanu un dzīvo ziedu izmantošanu – apstrādi, lai tos varētu izvēlēties dekorēšanai.

   

Garšu dažādība

„Siera klubs” pateicas čaklajām un garšīgajām saimniecītēm un zemnieku saimniecībai „Kotiņi” par produktiem semināra  brokastu galdam. Šefpavāre Astrīda Čeppe uzbūra ļoti  burvīgus salātiņus. Bija krietni daudz! Apēdām! Salātos: vārītas grūbas, kūpināts vistas giross (1:1), konservēta kukurūza, marinēti gurķi, krāsainās paprikas, EKO Baltais bezpiedevu jogurts (iemaisām pēc garšas sinepes), arī sāls un pipari (ieteicams pievienot kūpinātu sieru). Ogres tehnikuma skolotāja Zinaida Bāra  no zirņu un kviešu miltiem (zirņu milti - 40%) izcepa plānās pankūkas un tās piepildīja ar "Valmieras piens" sasaldinātu  biezpiena masu. Palikušo biezpienu sablendēja ar spinātiem,  iemaisīja zirņu miltus un izcepa zaļus  plācenīšus. Ilva Liepniece, izmantojot pupu miltus: izcepa  rollbiskvītu, kurā  iesmērēts „Smiltenes piens” krēmsiers un sablendētas pašas salasītās pērnās  meža zemenītes un avenītes. Redz, cik jauki ZS "Kotiņi" produkti sader ar  piena produktiem. Arī otrādi. Sen esam sapratuši, ka sieru un citu piena produktu patēriņš palielinās ar "draugu" - dažādu produktu "atbalstu".

 
   
...............................................................................................................................................................................................................................................................