Pirmo reizi Latvijā satiekas četru reģionu kulinārais mantojums

31.oktobrī  Rīgā notika profesionālās izglītības audzēkņu forums "Mūsdienīga profesionāla izglītība Latvijā". Forumu atklāja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un ekonomikas ministrs  Arvils Ašeradens. Sekoja paneļdiskusijas. Audzēkņi demonstrēja mācību iestāžu sasniegumus. „Siera kluba”  stāsts - par 4 tehnikumiem, kas ir  mūsu biedri un  Eiropas Reģionālā kulinārā mantojuma tīkla biedri. Viņu uzdevums bija uzklāt un nodekorēt 4 galdus ar attiecīgā reģiona kulinārā mantojuma   ēdieniem. Izdevās garšīgi un skaisti. Neparasti. Bija 24 ēdieni.

Latgales kulinārā mantojuma ēdieni

VSIA Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikums Preiļu struktūrvienība uzklātajā galdā pasniedza sešus Latgales Kulinārā mantojuma ēdienus: rudzu maizes uzkodu ar sinepju sviestu, krāsnī ceptu bieti, marinētiem ceptiem sīpoliem un ceptu Rāznas esera zandartu. Otra uzkoda - vārīti, apsvilināti kartupeļi ar marinētiem ceptiem sīpoliem, ceptu cauraudzi, kūpinātu ķirbi, notecinātu skābo krējumu un čili. Bija pantoga (grūbu) salāti  ar dārzeņiem un cūkgaļas cepeti, pārlietu  ar citrona mērci., tad kartupeļu un marinētu sēņu  salāti ar olu, pārlieti ar diļļu un skābā krējuma mērci. Desertā: ķirbji cidoniju sulā ar biezpiena krēmu, rudzu rīvmaizi un dzērveņu mērci. Pie kafijas - mūsu bērnības gardā atmiņa - rozītes. Par ēdienu
gatavošanu atbildīgā skolotāja Ināra Liepiņa.

 

Zemgales kulinārā mantojuma ēdieni

Ogres tehnikuma uzklātajā galdā ar Zemgales kulinārā mantojuma ēdieniem bija balto pupiņu pastēte ar žāvētu gaļu uz  rupjmaizes, marinēti dārzeņi, grūbu salāti, medus maize ar ogām, linsēklu krēms ar dzērveņu mērci. Ēdieni gatavoti skolotāju Inetas Rumpēteres un Zinaidas Bāras
pārraudzībā. Galdu audzēkņi klāja pēc skolotājas Lilitas Melderes ieteikumiem un idejām. Kopumā bija skaisti un
garšīgi.

 

Smiltenes Kulinārā mantojuma ēdieni

Smiltenes tehnikuma Vidzemes kulinārā mantojuma ēdienu galdā bija šādi gardi ēdieni: biešu salāti vidzemnieku gaumē, mēlīšu salāti, zirņu pikas ar kaņepju sviestu, medus rausīši, rudzu rīvmaizes rolbiskvīts ar brūkleņu ābolu pildījumu, kafijas galdā - smilšu mīklas cepumi, Vidzemes pīrādziņi ar sakapātu olu un zaļumiem, smilšu dzērveņu cepumi. Visi ēdieni gatavoti nodaļas vadītājas Iras Gailes pārraudzībā. Ļoti pievilcīgs  bija galda klājums. Piedalījās tehnikuma direktors Andris Miezītis.

 

 

Kurzemes Kulinārā mantojuma ēdieni

Kuldīgas tehnikuma audzēkņi  Kurzemes reģionālā kulinārā mantojuma ēdienu galdā cēla izteikti gardus kurzemnieciskus labumus: sklandraušus un spēka rausīšus, medījuma gaļas bumbiņas ar rupjmaizi un balto sviestu, Baltijas jūras reņģes ar rīvētām bietēm un biezpienu, ābolu-seleriju sakņu kārtojumu ar lazdu riekstiem, asinsdesu un ceptām  vistu akniņām, rudzu maizes un ābolu desertu. Darbs čakli ritēja, ieklausoties gudros padomos (nodaļas vadītāja Vita Strautiņa un skolotāja  Anita Bērziņa).Forumā piedalījās tehnikuma direktore Dace Cine.