Eiropas Reģionālā Kulinārā mantojuma tīkla biedru kopā sanākšana

 

 

18. janvāris bija sniegota, skaista diena, - jo īpaši Latgalē. Daugavpils restorānā „Latgola” notika biedrības „Latgales kulinārā mantojuma centrs” biedru gada kopā sanākšana. Viņi atbraukuši no Rēzeknes, Aglonas, Krāslavas, Gaigalavas, Andrupenes, Piedrujas, Pelēčiem, Kaunatas u.c. Uzaicinātie viesi arī saistīti ar kulināro mantojumu: Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Ogres tehnikums, Kuldīgas tehnikums un Smiltenes tehnikums – Eiropas Reģionālā Kulinārā mantojuma tīkla biedri.
Tatjanai Kozačukai pastāstīja par biedrības darbu 2017. gadā, izanalizēja galvenos pasākumus. Pēc tam uzstājās ciemiņi no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales, dalījās pieredzē, kā viņiem veicas kulinārā mantojuma jomā.
Sekoja ekskursija uz „Šmakovkas muzeju”, kas arī bija interesants piedzīvojums. Atgriezušies visi baudīja launadzi restorānā „Latgola”. Galdi no gardumu pārpilnības „lūza”. Paši saimnieki arī pasniedza neparastu ciemkukuli: kartupeļu biezputru ar pelēkajiem zirņiem, saceptu cauraudzi un mērci.
Pasākumā „Siera klubu” pārstāvēja tā vadītāja Vanda Davidanova, kura bija atvedusi Latgales torti.

Ciemiņi no Rīgas
Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda – direktore Silva Ozoliņa, vietniece Ilze Ločmane, skolotājas Inese Bedeice un Ināra Liepiņa uz Latgales kulinārā mantojuma centra pasākumu ieradās, atvedot senajai Rīgai raksturīgus gardumus: mandeļu kūku, siera un kūpinātas gaļas kliņģeri, ko papildināja mūsdienīgas uzkodas.

   
no Ogres
Daugavpilī „Latgales Kulinārā mantojuma centra” pasākumā piedalījās Ogres tehnikuma direktores vietniece Armanda Auziņa un skolotāja Zinaida Bāra. Kā zemgalietes viņas uz Latgali atveda rupja maluma miltu rausīšus ar speķi un ļoti gardus „smalkus” cepumiņuas.
 
no Kuldīgas
Ja uz galda ir sklandrauši, tad skaidrs, - tie no Kurzemes. To cepējas bija Kuldīgas tehnikuma skolotājas Vitas Strautiņa, Ieva Misāne un Anita Bērziņa, kuras piedalījās Daugavpilī Latgales Kulinārā mantojuma centra pasākumā. „Senos laikos cilvēki daudz ko gatavoja no medījumu gaļas, tāpēc mūsu cienastā desas, karbonādes, bumbiņas no medījuma gaļas. Kurzemē bija un ir dziļi meži, kuros mīt brieži, aļņi, stirnas,” skaidroja V. Strautiņa.
   
un Smiltenes
Smiltenes tehnikuma skolotāja Ira Gaile pasniedza sieru ar lielu daudzumu kaņepju, - arī pārsteidzošs ēdiens.
   
GALERIJA 1
GALERIJA 2