Filmas "Mūžīgais piens" prezentācija Smiltenes tehnikumā

 

 

6.februārī „Siera klubs” viesojās Kandavas lauksaimniecības tehnikumā, lai kopā ar Kandavas tehnikuma un tā Cīravas struktūrvienības audzēkņiem noskatītos dokumentālo filmu „Mūžīgais piens”, degustētu sierus un uzkodas ar sieru. Pasākumu atklāja tehnikuma direktore Dace Rozentāle. Pēc tam „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova pastāstīja audzēkņiem par filmas tapšanu, par Latvijā ražotiem sieriem, uzsverot to nozīmi veselībā un visdažādāko ēdienu – sarežģītu un vienkāršu – gatavošanā. Kaut arī daļa audzēkņu filmu jau bija redzējuši, viņi to labprāt skatījās vēlreiz, sacīdami, ka „Mūžīgais piens” ir interesants un saistošs.
Gardumu baudīšanas ieskaņā tika piedāvāta piena un burkānu klimpu zupa. Kā jau mūsdienu paaudze, audzēkņi paziņoja, ka piena zupu neēdīs. Bet pēc tam katls iztukšojās ļoti ātri, un būtu noderējis vēl otrs…
Degustācijas galdā bija AS „Jaunpils pienotava” sieri „Bauskas”, „Zelta” un „Pavasaris”, AS „Limbažu siers” „Garnde Duro”un AS „Talsu piensaimnieks” Zaļie un sarkanie ritulīši. Audzēkņi kopā ar skolotājām Dzintru Znatnaju, Indru Vizuli un Rotu Reboku bija gādājuši arī par gardiem našķiem un uzkodām – triju veidu pildītiem groziņiem, divu veidu ruletēm, eļļā vārītiem „pirkstiņiem” un ceptiem „ziediņiem”. Katrā ēdienā – siers vai biezpiens.
Aiz loga februāris ar vēju un sniegu rādīja bargu „seju”, taču tehnikumā valdīja jauka un sirsnīga noskaņa kopā ar saulainiem sieriem.

   
 
GALERIJA