Latgale – Viļaka, Rekovas dzirnavas

 

 

25.oktobrī biedrības „Siera klubs” pieci biedri: valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, ZS "Ēmužas" īpašnieks un šefpavārs Aivars Varņeckis, SIA"IL Serviss" šefpavāre Astrīda Čeppe, restorāna "Kurshi" šefpavārs Ēriks Aleksejevs un VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma nodaļas vadītāja Livija Brūvere piedalījās seminārā Viļakā Rekovas dzirnavās. Tēma: Viļakas novada zemnieku saimniecības "Kotiņi", vienas no lielākajām sēklaudzētājām Latvijā, ražotā produkcija un tās pārvēršana ēdienos. Miežu grūbas, miežu putraimi, pērļu grūbas, lobītas pupas, lobīti zirņi, pupu un zirņu milti, nerafinēta rapšu eļļa... Šos un vēl citus veselīgus produktus ražo paši „Kotiņi”. Pupas vien audzē 400 ha, un tās ir veselīgs proteīna avots. Izbraucām rīta agrumā, jo ceļš tāls.

Gulbenē bija mūsu ceļojuma pirmā pietura. Tad - Balvi, tad - Viļaka un Rekova. Rokas stiepiena attālumā – Pitalova. Zemnieku saimniecībā „Kotiņi” mūs sagaidīja pats saimnieks Aldis Ločmelis. Kā viņš stāstīja, tad kādreiz šo moderno būvju vietā bijusi cūku ferma un kokzāģētava... Un viņa tēvs 1992.gadā ar rokām miežus iesējis 12 hektāros. Tagad "Kotiņi" pēc jaunākajām tehnoloģijām apstrādā vairāk nekā 1300 ha zemes un īsteno pilnu ražošanas ciklu "No lauka līdz galdam". Tad mums pievienojās Rolands Keišs ar stāstījumu par moderno tehniku, un tad ripojām uz atjaunotajām Rekovas akmens dzirnavām, kur rosījās „Siera klubs” sadarbības partneri un draugi: Lauris Aleksejevs, restorāna "36.līnija" šefpavārs, Andris Mejers, "Latgolys golds" vadītājs, Aina Barsukova, maiznīcas "Dzīles" īpašniece. Bija liels prieks viņus satikt. Bet iepazināmies arī ar jauniem draugiem: biedrības „Ludzas Amatnieku centrs” vadītāju Ēriku Kondrātu un siltumnīcu kompleksa „Mežvidi” valdes locekli Edgaru Romanovski.
Rekovas dzirnavas ir brīnišķīga, klusa vieta atpūtai, arī semināriem, lai popularizētu vietējos produktus, kas arī tika darīts.
Tādu ēdienu pārbagātību „Siera klubs” vēl nebija piedzīvojis - 13 ēdieni! Tomātu zupa, pupu miltu un zirņu miltu pankūkas ar Latgales garšvielu-špeku, buljons ar līdakas frikadelēm, lēni gatavots cūkgaļas cauraudzis ar pērļu grūbām, triju veidu krupnīki (ar pienu,ar žāvējumu , ar ievārījumu), Baltijas laša uzkoda ar pīlādžu marmelādi un ikriem, brieža gaļas (2 nedēļās noturēta džinā) uzkoda ar baravikām, ābolu sulā mērcētas un vārītas pērļu grūbas ar putukrējumu, uz cepuma kūka "Mākonis" (iekšā ievārījumi, saldējums)...Vēl - bezgala gardās "Dzīļu" maizes un "Mežvidu" tomāti. Paldies Laurim Aleksejevam, Andrim Mejeram, Ainai Barsukovai, Ērikam Kondrātam par gatavošanu.