Kurzemes reģiona konkurss „Siera garduma vēstījums nākamai paaudzei"

 

12. maijā Skrundas pilsētas svētku ietvaros notika Latvijas simtgadei veltīts Kurzemes reģiona konkurss „Siera garduma vēstījums nākamai paaudzei”. Konkursu rīkoja biedrības „Siera klubs” un „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome”.
Galvenais noteikums, lai meistardarba gatavošanā konkursanti izmantotu Latvijā ražotu sieru, un siers ir unikāls, jo sader ar jebkuru citu produktu. Tas tika ievērots: meistardarbos pārpērām bija Kazdangas sieri, Talsu ritulis, „Jaunpils  Spēkavīrs”, Zelta siers, mini „Mozzarella”, kūpinātās „Mozzarellas”, Smiltenes krēmsiers un citi. Bija daudz dažādu variāciju. Gardumi bija gan saldi, gan sāļi, gan tortes, gan sacepumi, cepumi, kliņģeri, plates un pat neiedomājami pārsteigumi. Svarīgs moments, lai ar meistardarbu konkursanti izteiktu konkursa ideju – savu vēstījumu un vēlējumu nākotnei. Lai ar meistardarbu godātu un cildinātu Latviju, savu novadu, sētu… Latviskas krāsas, latviskas garšas, latviski raksti, latviski prezentāciju stāsti – viss pieņemams un klātesošajiem izbaudāms konkursa meistardarbos. Arī šis noteikums bija ievērots.
Pieteikušies  bija 16 konkursanti no dažādām pilsētām un novadiem: Kuldīgas, Ventspils, Liepājas, Aizputes, Kazdangas, Vaiņodes, Kandavas, Skrundas.
Vislielākais gandarījums, ka konkursantu vidū daudz jauniešu un bērnu, un viņi katrs ieradās ar savu 4 kg smago gardumu. Tas nozīmē, ka Latvijā nākotnē godu saimnieču, konditoru un pavāru skaits varētu pieaugt, un viņi ēdīs sieru ne tikai sagrieztu šķēlītēs, bet mācēs to iestrādāt ēdienos.
Galvenā balva: pirmo triju vietu ieguvēji brauks uz 3 dienām uz Briseli, un to nodrošina eiroparlamentāriete Iveta Grigule. Bija arī saimniecībā noderīgas lietas no Skrundas novada domes. Bija gardi, galvenokārt jaunie produkti no AS „Rīgas Dzirnavnieks”, AS „Latvijas Maiznieks”, SIA „Nordic Sugar” (zīmols Dansukker), Olu ražotāju asociācijas, AS „Smiltenes piens”, AS „Jaunpils pienotava”, SIA „ELPA” un PKS „Straupe”.
- Šogad pieaudzis konkursa atbalstītāju skaits, un arī dāvanām ir veicinoša nozīme, lai piedalītos konkursā, - tā V.Davidanova.
„Siera klubs” konkursu rīko jau piekto gadu: bija saldās un sāļās tortes, bija biezpiena labumi, bija tautisko rakstu rotājumi uz ēdieniem. Nu ir gardumi ar vēstījumu – ar svarīgu pievienoto vērtību.
1. vietu ieguva Indra Vizule (Kandava), torte „Ķiršu sapņojums”.
2. vietu ieguva Silvija Mame (Liepāja), torte „Biešu brūnītis”,
3. vietu ieguva Ineta Zveja (Vaiņode), „Latviskais rupjmaizkukulis ar baltā sviesta un siera aizdaru”).
Par skatītāju simpātijām kļuva Megijas Balceres (Skrunda) gardums „Skrundas krāšņums” un Amandas Lagzdenbergas (Kuldīga)  torte „Bērnības gamma”.

 

1. vietu ieguva Indra Vizule (Kandava), torte „Ķiršu sapņojums”  

 

2.vietu ieguva Silvija Mame (Liepāja), torte „Biešu brūnītis”  

 

3. vietu ieguva Ineta Zveja (Vaiņodes novads), torte „Latviskais rupjmaizkukulis ar baltā sviesta un siera aizdaru”  
   
Amandas Lagzdenbergas (Kuldīga) torte „Bērnības gamma” - skatītāju simpātija  
 
Megijas Balceres (Skrunda) gardums „Skrundas krāšņums”- skatītāju simpātija  
 

Labu sniegumu uzrādīja Ludmila Tuleiko (Skrunda), torte „Vēstījums nākamai paaudzei”, Dzintars Zveja (Vaiņode),  kūciņas „100 baltas rozes Latvijai”, Ritvars Roga (Aizputes novads) kliņģeris „Svētku pērle”, Gundars Sisenis (Kazdanga), „Siera plates gardais vēstījums”, Sandra Aigare (Rucava), maizes klaips un baltais sviests „Rucavas dižgardums”, Ieva Drulle (Ventspils), torte „Zelta pakavs”, Baiba Brasle (Ventspils), torte „Latvija”, Evija Kate Balcere (Skrunda), „Simtgades kūciņas”, Arvīds Valters (Ventspils), gardums ”Kastaņi”, Elviss Barbāns (Ventspils), „Siera aukstā kūka”, Augusts Oskars Seklītis (Ventspils), torte „Mazā Skrunda Latvijā”.

ŽŪRIJA

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs:
Edgars Grāvītis,
AS „Rīgas Dzirnavnieks” maizniekmeistars,
starptautisko konkursu žūrijas loceklis

Žūrijas locekļi:

Iveta Zariņa,
„Dansukker” zīmola pārstāve

Inese Bedeice,
Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma skolotāja

Sanda Birzīte,
Skrundas novada domes pārstāve, mājražotāja

Anna Ērliha,
Latvijas Olu ražotāju asociācijas pārstāve

Ludmila Tuleiko (Skrunda), torte „Vēstījums nākamai paaudzei”
Dzintars Zveja (Vaiņode),  kūciņas „100 baltas rozes Latvijai”
Gundars Sisenis (Kazdanga), „Siera plates gardais vēstījums”
     
Sandra Aigare (Rucava), maizes klaips un baltais sviests „Rucavas dižgardums”
Ieva Drulle (Ventspils), torte „Zelta pakavs”
Baiba Brasle (Ventspils), torte „Latvija”
     
Evija Kate Balcere (Skrunda), „Simtgades kūciņas”
Arvīds Valters (Ventspils), gardums ”Kastaņi”
Elviss Barbāns (Ventspils), „Siera aukstā kūka”
     
Augusts Oskars Seklītis (Ventspils), torte „Mazā Skrunda Latvijā”
Ritvars Roga (Aizputes novads) kliņģeris „Svētku pērle"
   
atp