Filmas "Mūžīgais piens" prezentācija Smiltenes tehnikumā

 

 

16. janvārī Smiltenes tehnikumā notika „Siera kluba” filmas „Mūžīgais piens” prezentācija, kurā piedalījās apmēram 100 audzēkņi. Pasākumu atklāja tehnikuma direktors Andris Miezītis. Uz tikšanos ar jaunajiem pavāriem bija ieradies viens no filmas „varoņiem”, starptautisko konkursu laureāts, pavārs Haralds Saušs. Viņš vadīja diskusiju par noskatīto filmu, bet pēc tam sagatavoja dažus ēdienus, izmantojot „Smiltenes piens” sierus un SIA „Siera ražotne” krāsainos makaronus, kā arī pienu.  Tieši piens iekļuva topā! Jo tas bija zilo govju piens no Blomes saimniecības, īpašniece Ilze Koļjačenko. Audzēkņiem zilās govis bija liels pārsteigums, tāpēc bija daudz jautājumu. Nobaudot pienu, viņi atzina, ka tas ir gards. Arī nūdeļu zupas katls (ar pienu, sviestu, čili piparu un ingveru) ātri iztukšojās.
Pēc tam Haralds gatavoja 4 veidu krāsainos makaronus: vieglā sālsūdenī atsevišķos katliņos izvārīja katru veidu.  Tumši sarkanos makaronus papildināja ar kubiņos sagrieztām vārītām bietēm. Zaļajiem makaroniem bagātīgi lika klāt zaļos zirnīšus, brokoļus un spinātus. Sarkanajos makaronos ar tomātiem – tomātus, bet oranžajos – vārītus rīvētus burkānus. Šķīvjos bija sieri: „Smiltenes piens” Provolone, kūpinātā Mozzarella, Granisters un mini Mozzarella. Makaroni ar dārzeņiem un sieru, - ļoti garšīgi! Ja vēl klāt pievieno krējuma mērcīti, „kas var būt labāks par šo”!
Pasākumu filmēja „Vidzemes TV” un Smiltenes televīzija „STV Studija”, piedalījās laikraksta  „Ziemeļlatvija” žurnāliste Sarmīte Ozola.

GALERIJA