Vērienīgais, skaistais Latvijas simtgades pasākums "Lauki ienāk pilsētā"

 

Vērienīgais,skaistais Latvijas simtgades pasākums "Lauki ienāk pilsētā" noslēdzies. SIERA KLUBS pateicas par iespēju piedalīties un darboties nodibinājumam "Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai". Lepojamies un mums ir ļoti daudz ko stāstīt un rādīt. Protams, ka SIERA KLUBS uzdevums bija popularizēt Latvijas sierus un citus piena produktus, un kopā ar Ogres Tehnikums, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Smiltenes Tehnikums un Kandavas Lauksaimniecības Tehnikums jaunajiem pavāriem: rādījām gardus un skaistus brīnumus. Gandarījums, ka mūsu teltī viesojās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.Prezidenta kungs uzaicināja mūs kopā ar viņu nofotografēties.Te nu mēs esam: labajā pusē RTRIT skolotājas Inese Bedeice un Irina Duvanova,bet kreisajā pusē Vanda Davidanova, Auce godu saimniecce Ilva Liepniece un skolotājas no Ogres Zinaida Bāra un Māra Strazdiņa.

SIERA KLUBS gatavosanās Latvijas simtgades pasākumam Lauki ienāk pilsētā sākās pavasarī: kopā ar Ogres Tehnikums pieteicām radošo darbu konkursu "Latvijas govju parāde". Atsaucība bija liela, jo čakli piedalījās 18 mākslas un profesionālo mācību iestāžu audzēkņi, iesniedzot skaistas 30 "Gotiņas". Vasarā rīkojām izstādes, gotiņas bija aizbraukušas pat uz Rēzekni, uz Siera svētkiem. Nodibinājuma "Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai" grandiozajā pasākumā Krastmalā Rīgā godinājām labākos. 1.vietu ieguva Kate Katrīna Janemane (Baldone), 2.vieta #Rēzeknesmūzikasunmākslasskola (autors Harijs Ločmelis), 3.vieta Alūksnes Mākslas skola (autore Salīnel Līdaciņa). Dažadu 6 skolu veiksminieki - jaunie dizaineri saņēma veicināšanas balvas. Liels paldies par sadarbību"Fonds Latvijas Lauksaimniecības attīstībai", Jaunpils Pienotava A/S un "Jēkabpils piena kombinātam". Kāds būs tālākais "Gotiņu ceļš". Tās dāvināsim bērnudārziem ar novēlējumu, lai bērni dzer vairāk pienu.

 

Latvijas simtgades pasākumā Lauki ienāk pilsētā visus pārsteidza Ilva Liepniece (Auce) skaistā un garšīgā siera torte un paplāte ar gaļas ruletēm, piepildītām ar Jaunpils Pienotava A/S sieriem. Tortē bagātīgi izmantots Smiltenes Piens krēmsiers. SIERA KLUBS saka sirsnīgu paldies Ilvai, jo viņas torte krāšņoja mūsu stendu. Arī pati Ilva!
SIERA KLUBS pateicas Kandavas Lauksaimniecības Tehnikums par dalību vērienīgajā Latvijas simtgades pasākumā Lauki ienāk pilsētā.. Indra Vizule, Ēdināšanas nodaļas vadītāja, kopā ar audzēkņiem skaisti un prasmīgi reklamēja Jaunpils Pienotava A/S sieru plašo buķeti: Zelta, Olimps, Imperators, Mūka, Brinza, Pavasaris, Bauskas,Vidusjūras, Fetiņa,Mozarella u.c.Mūsu stenda apmeklētāji uzteica pievilcīgās plates, jo cilvēks vispirms ēd ar acīm. Paldies jaunpiliešiem par garšīgiem sieriem.
   
Latvijas simtgades pasākumā Lauki ienāk pilsētā Ogres Tehnikums piedāvāja visdažādākos gardumus no Smiltenes Piens gardā krēmsiera, no SIA "ELPA" Kazdanga sieriem .Tos cepa un cepa, bet pasākuma apmeklētāji ēda un ēda, un brīnījās, ka tik garšīgi.. SIA"Vecsiljāņi gatavo ne tikai Ievas sierus, bet arī "Brokastu" sierus, arī ļoti garšīgus, un Ogres tehnikuma komanda piedāvāja bagātīgas plates. Un vēl viens brīnums - "Vecsilljāņi"ražo bezpiedevu jogurtu, ogrēnietes to sablenderēja ar plūmēm un iznāca divtik labs. Paldies skolotājām Zinaida Bāra un Māra Strazdiņa.Piedāvājam arī jums receptīti, pēc kuras varēsiet celt galdā interesantu ruletīti ar Smilyenes krēmsieru un Holandes sieru.
   

Latvijas jubilejas pasākumā Lauki ienāk pilsētā SIERA KLUBS stendā bija skaisti ziedi.
Tie - no siera un dārzeņiem. Tā balta patiesība, lai gan daudzi neticēja, ka tādu
krāšņumu var izveidot cilvēka rokas. Var gan! Autores: skolotājas Inese Bedeice un Irina Duvanova no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums

 

 

atp