Eiropas Viesmīlības un tūrisma skolu asociācijas 30.konference

 

 

Beļģijā Ostendes pilsētā notika Eiropas Viesmīlības un tūrisma skolu asociācijas 30. konference, tās ietvaros – profesiju konkursi. Piedalījās 22 valstis, kopā – vairāk nekā 500 dalībnieki. Pateicoties PIKC „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” vadībai „Siera klubam”, kuru pārstāvēja Vanda Davidanova,  arī bija iespēja vērot gan konkursus, gan doties interesantās ekskursijās.

 

Ostende

…Brisele mūs sagaidīja ar sauli, bet Ostendē, kas atrodas Ziemeļu jūras piekrastē un dēvēta par „Baltijas piekrastes karalieni”, stiprs vējš pret krastu meta milzīgus viļņus. Iekārtojāmies deviņstāvu viesnīcā „Vayamundo”: vienā pusē jūra, otrā – pilsēta. Pasākuma atklāšanas krāšņā ceremonija notika „Casino – Kursaal”.
Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma direktore Silva Ozoliņa informēja, ka asociācijas konferencēs un konkursos tehnikums piedalās jau 19 gadus. Latviju pārstāvēja vēl viena mācību iestāde – Kuldīgas Tūrisma un tehnoloģiju tehnikums.

Brige

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumam bija konkursu pirmā diena, bet mums – iespēja doties ekskursijā uz Ziemeļrietumu Eiropas pērli jeb Ziemeļu Venēciju – brīnišķīgo Brigi. Būt Beļģijā un neredzēt Brigi,  - tas liels zaudējums. Brige ir romantisma un viduslaiku gaisotnes piesātināta (Rātslaukums 14. gs., - Kristus Svētā asins bazilika 13. gs. Svētās Dievmātes katedrāle, kurā atrodas Mikelandželo skulptūra „Māte ar bērnu”, 13. – 15.gs., tirgus laukums ar Belfordas torni u.c.). Brigi raksturo arī kā pilsētu, kuru var apskatīt, kuģojot pa kanāliem, ka tā ir velosipēdistu, vafeļu, šokolādes un alus pilsēta. Piemetināšu: arī gulbju, flāmu virtuves gardumu un zirgu pajūgu pilsēta, un tajā visas ielas klāj senlaicīgais bruģis.

Gente

Daži vārdi par Beļģijas trešo lielāko un vienu no visvecākajām pilsētām Genti, kuras pirmsākumi datēti ar 650. gadu. Šarmanta pilsēta ar Viduslaiku arhitektūras burvību. Pilsēta kā fantastisks muzejs. Vecās ēkas rindojas gar kanāla malām, gar tām lēni slīd laivas un dzīve… Gente slavena ar universitāti, kurā mācās 38 tūkst. jauniešu un strādā 8 tūkst. pasniedzēju.
Bet bija arī nepatīkams pārsteigums – pusdienas baznīcā, kur ierīkota virtuve. No mūsu grupas neviens nebija sajūsmā. Gids stāstīja, ka Gentē esot daudz baznīcu, bet dievlūdzēju maz. Tad nu baznīcas pārtopot par bibliotēkām, sporta zālēm, restorāniem. Negribas atcerēties ne ēdienu, kuram garšu nesapratām, ne apkalpošanu…

Ipra

Pirmais pasaules karš (1914. – 1918.) – vispasaules konflikts ir pazīstams arī kā Lielais karš un Nāciju karš. Starp abām karojošajām pusēm atradās Beļģija, tā tika ierauta kauju ugunīs. Ipras apkaimē risinājās trīs lielas kaujas. Vienā no kaujām vācieši pirmo reizi pielietoja ķīmiskus ieročus (smacējošas gāzes): sākumā hloru, tad iprītu.
Uz Ipras pilsētu un Flandrijas laukiem devāmies ekskursijā. Pilsētā atrodas ar vēsturiskiem materiāliem bagāts muzejs, interaktīvs un interesants, kurā katrs var redzēt un dzirdēt, ko vēlas. Mūsdienās Ipra ir kā piemineklis tur kritušajiem, un to skaits pārsniedz vairāk nekā 55 tūkstošus. Bet Ipras apkārtnē – Flandrijas laukos zaļo klusumu vēl lielākā mierā tin baltie krusti, un to ir milzum daudz. Piemiņa dzīvo.

Uz redzēšanos, Beļģija!

Jums kopā ar Siera kluba atmiņām bija iespēja "ceļot" pa Beļģiju.
Ievietojam konkursa noslēguma pasākuma redzējumu. Vēlreiz
paldies Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma vadībai
par jauko nedēļu.