Gleznu izstāde „JĀŅU SIERA CEĻŠ”

 

Biedrība „Siera klubs” un PIKC „Ogres tehnikums” organizēja profesionālās izglītības iestāžu, dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņu radošo konkursu „JĀŅU SIERA CEĻŠ”, kas veltīts Latvijas simtgadei. Konkursa mērķis bija paplašināt jauniešu zināšanas par Latvijas unikālo produktu - Jāņu sieru un radīt interesi par tā gatavošanu, vēsturi.
Uzgleznotas 30 gleznas. Autori no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rīgas Celtniecības koledžas, Ogres tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma. Gleznas ir profesionālas, izteiksmīgas, košas un sirsnīgas. Katrs autors uz audekla krāsās uzlicis savu sirsniņu un dziļu domu, jo Jāņu siera ceļš tiešām ir garš – daudzos simtos gadu.
Sešas visskaistākās gleznas (Anna Jureviča „Jāņu siera ceļa galapunkts”, Jūlija Kanto „Sen, senos laikos…”, Evelīna Tetere „Latviešu dārgumi”, Estere Oliņa „Jāņu vakars”, Kristiāna Vilcāne „Starp nakti un rītu”, Līga Kluša „No pļavas līdz sieram”) izpelnījušās vislielāko atzinību un cildinājumu. Taču arī pārējo jauniešu mākslas darbus žūrija uzteica un slavēja. Lai tie veido Jāņu siera vēsturi, dzīvodami grāmatā.

Estere Oliņa , Rīgas Celtniecības koledža

 

Līga Kluša , PIKC Ogres tehnikums

 

Kristiāna Vilcāne , PIKC Ogres tehnikums

 

Jūlija Kanto, PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikums

 

Evelīna Tetere , Rīgas Celtniecības koledža

 

Anna Jureviča ,
PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikums

 

PĀRĒJO GLEZNU GALERIJA