Svētkos – govis, piens un siers

Izdziedāta un izdejota „Piena produku balle” Ventspilī. Piena iela ,kurā sierus un citus piena produktus piedāvāja 15 piena pārstrādāji no Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes, atkal kļuvusi par Kuldīgas ielu… Bet svētku sajūta daudzus tūkstošus cilvēkus joprojām pavada. 
Ventspils ir pirmā pilsēta Austrumeiropā, kura 2002. gadā uzsāka vērienīgu publiskās starptautiskās mākslas pasākumu – mecenātisma projektu „Govju parāde”.
30. jūnijā „Govju parāde ” nosvinēja 10 gadu jubileju, papildinot pilsētas govju skulptūras ar vēl 24 jaunām, un tajā dienā piejūras skaistajā pilsētā notika otri svētki „Piena produktu balle”.
Stāsta biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova: „Latvijā ir brūnas, melnraibas, baltas, melnas un zilas govis, bet Ventspilī ir visu varavīksnes krāsu govis. Govis, piens un piena produkti ir nedalāms veselums, milzīga bagātība – mūsu dzīvības, darba spēju, labklājības, enerģijas, labsajūtas un veselības nodrošinājums.
„Piena produktu balle” tiešām bija lieli un labi apmeklēti svētki gan pienam, gan sieram, biezpienam, jogurtam, saldējumam – jautri un garšīgi, dodot apmeklētājiem plašu informāciju.”
Liepājas ceļojošā cirka „Beztemata” izrādē „Trīs vienā” atraktīvie priekšnesumi bija sasaistīti ar aizraujošiem stāstiem par sieru, biezpienu un jogurtu. Uzstājās grupas „Roja” „Nakts nektārs” un „Vējam kabatā”.  Sešas stundas čakli strādāja degustācijas vadītājas, piedāvājot cilvēkiem izgaršot vairāk nekā 25 siera šķirnes un dzeramos EKO jogurtus. Kā devītais vilnis jūrā – tik lielu interesi radīja konkursi „Ventspils stipriniece” un „Ventspils stiprinieks”, „Polka ar sieru”, un „Skrējiens pāri šķēršļiem ar jogurtu”.
7. jūlijā svētki, pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības, Latvijas Valsts Zemkopības ministrijas un biedrības „Siera klubs” atbalstu, pieskandēs Valmieru.

 
    Sveicienus un laba vēlējumus svētku dalībniekiem teica Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Vītoliņš, biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītājai Dace Freimane un SIA „ELPA” valdes priekšsēdētājs un biedrības „Siera klubs” valdes loceklis Gundars Sisenis (skat. no kreisās uz labo pusi)
 
    AS „Rīgas piena kombināts” Mazumtirdzniecības daļas vadītāja Anita Eglīte uzskata: svētki ir lieliska iespēja tikties un aprunāties ar tūkstošiem piena produktu pircējiem.

Svētkus apmeklēja Eiropas Komisijas pārstāvis Filips Tabarijs. Viņš uz Briseli aizvedīs Tējas sieru, Tējas sieru ar ķimenēm un kūpināto Tējas sieru.

. .SIA "EDAKS" valdes locekle Irina Drozdova Sešu stundu garu vairāk nekā 25 siera šķirņu un dzeramo EKO jogurtu degustāciju, sniedzot apmeklētājiem plašu un pozitīvu informāciju par piena produktiem, vadīja Laura un Anna.

Konkursa „Ventspils stipriniece” 1. vietas ieguvēja Līga Mūrniece (no Ventspils) siera „Trikantālers” 8 kg smago rituli pacēla 220 reizes. Sareizinot abus ciparus, izrādās, ka Līga apmēram 10 minūtēs pacēla 1760 kg. Tiesšām stipriniece!

  Konkursa „Ventspils stiprinieks” 1. vietas ieguvējs Normunds Daizis (no Liepājas) siera „Monterigo 24 kg smago rituli pacēla 51 reizi. Pērnā gada rekords Limbažos – 103 reizes – netika pārspēts.
 
PKS"STRAUPE" darbinieki
PLPKS"Dundaga" valdes priekšsēdētājs Guntis Pirvits
SIA"ELPA" darbinieki
atpakal ATPAKAĻ