Valmierā sieru ēda, pienu dzēra

Valmierā dzīvo apmēram 30 tūkstoši cilvēku, un sestdien no rīta līdz vēlai pēcpusdienai Centra laukumu apmeklēja vismaz puse pilsētas laužu. Ne tikai valmierieši, daudzi bija atbraukuši no Smiltenes, Trikātas, Valkas, Straupes, Limbažiem, pat no Rīgas. Visi satikās „Piena produktu ballē”.
Biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova ar gandarījumu atzina, ka svētku uzdevums bija sapulcēt pēc iespējas lielāku apmeklētāju skaitu, un tas izdevās.
Jau trešo reizi Latvijā šādu garšīgu, prātam un sirdij tīkamu dienu cilvēkiem dāvāja „Siera klubs”, SIA „Mārketinga komunikāciju aģentūra AD ASTRA” un Zemkopības ministrija Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta „Mārketinga komunikāciju programma sieram un citiem piena produktiem” ietvaros.

Unikālais produkts – siers

Kāds mazs cilvēciņš prātīgi sacīja: ja sieram rīko tik skaistus svētkus, siers jāēd, un mazajās rociņās turēdams lielu siera šķēli, to ātri skrubināja…
Jā, siers ir jāēd! Katru dienu – vismaz 100 g, tad vēl jāizdzer glāze piena, glāze jogurta vai kefīra, un mēs uzņemsim diennaktij nepieciešamo kalcija devu, arī fosforu, magniju, cinku un citus mikroelementus.
Jā, siers ir jāēd! Šis produkts ir piena olbaltumvielu avots jeb koncentrāts. Mūsu organismam diennaktī vidēji nepieciešami 80 – 100 g olbaltumvielu, un, patērējot 100 g siera, mēs iegūsim gandrīz pusi no vajadzīgā olbaltumvielu daudzuma.
Siers ir jāēd! Šajā produktā ir dzīvības vielas jeb vitamīni. Siers satur A vitamīnu, B grupas vitamīnus un citus.
Unikāls produkts – secināja Vidrižu teātra aktieri, krāšņos tērpos iziedami skatītāju priekšā, lai visus aizvestu uz Piena zemi – Pieniju. Tās karalis Piens stāstīja, ka Pienijā cilvēki ir laimīgi un veseli, jo lieto daudz sieru un citus piena produktus. Arī Latvijai jāseko Pienijas paraugam – piena produkti ir spēkpilnas dzīves pamats.
Caur „Notikumiem Pienijā” savu tapšanas vēsturi atklāja Parmezāns, Monterigo, Čedaras, Rokforas, Trikātas BLUE, Holandes, Edamas, Latvijas, Brie, Tējas, Mālpils, Muižas, Kazdangas, Ķimeņu un citi sieri. Dejoja jogurti, lielījās biezpiens…
Skatītāji ar skaļiem aplausiem uzgavilēja piena produktiem. Vērtējums – jautra, gudra un sirsnīga izrāde!

 

Bez ātruma un spēka neiztikt

Svētku apmeklētāji aktīvi iesaistījās stafetē „Piena ceļš” – trīs komandas sacentās, kura spēj ātrāk skriet, dzerot pienu.
Bērni dejoja „Sprīdīšu deju ar sieru” – mūzikas ritmā izdomāja soļus un kustības, rociņās turot siera ritulīšus.
„Piena produktu balles” kulminācija bija šovs sievietēm „Valmieras stipriniece” un šovs vīriešiem „Valmieras stiprinieks”. Centās visi, bet uzvarēja stiprākie.
Sacensību starplaikos uzstājās grupas „Bello trio”, „Lauku muzikanti” un duets „Dzintars Čīča un Kaspars Antess”.
Bet, kas bija tas, kas notika visu laiku – dienas garumā? Tā bija bagātīga sieru un jogurtu degustācija.

„Piena produktu balle” tika izbaudīta kā silta piena glāze. „Piena produktu balle” aizripoja kā krāsaini siera rituļi. Valmierā un pilsētas apkaimē droši vien vēl ilgi pieminēs šos svētkus saistībā ar gardajiem sieriem un citiem piena produktiem.

 

Svētku „Piena produktu balle” atklāšanā apmeklētājiem jauku un garšīgu dienu vēlēja AS „Valmieras piens” Pārdošanas daļas vadītājs Māris Keziks, Valmieras domes priekšsēdētāja vietniece Vaira Dundure, biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks un PLPKS „Dundaga” valdes priekšsēdētājs Guntis Pirvits (skat. no kreisās uz labo).

 

PKS „Straupe” Tirdzniecības vadītāja Jana Velvele, SIA „EDAKS” valdes locekle Irina Drozdova, „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova, AS „Rīgas piena kombināts” Mazumtirdzniecības vadītāja Anita Eglīte ar smaidu atbalstīja uzrakstu „Sāc dienu ar pienu un uzkod sieru” uz SIA „Mālpils piensaimnieks” tehnologa Rolanda Jomerta krekliņa.

Degustācijas vadītājas Laura un Anna (skat. no kreisās uz labo) svētkos piedāvāja apmeklētājiem gan dažādus sierus, gan EKO jogurtus, gan bukletus par piena produktiem.  

Stafetes „Piena ceļš” uzvarētāji ar diplomiem un balvām – gardajiem Tējas sieriem.

Lūk, konkursa „Valmieras stiprinieces” dalībnieces. Visplašākais smaids ir Ievai Lūsītei – viņa 8 kg smago „Trikantālera” rituli pacēla 104 reizes un šo sieru saņēma balvā.

Ieva Lūsīte

24 kg smago siera Monterigo rituli 53 reizes pacēla Māris Kaupe (attēlā). Viņam 1.vieta un balvā pusritulis šā siera.

Māris Kaupe

Skats no izrādes „Notikumi Pienijā”

 

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības, Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas un biedrības „Siera klubs” atbalstu.

atpakal ATPAKAĻ