SIA "SMILTENES PIENS"   www.smiltenespiens.lv
 
"Smiltenes piens", AS
Murnieku 2, Smiltene,
Smiltenes n., LV-4729
Tālr.: 64707606
 

 

Piensaimniecības vēstures aizsākums Smiltenē sācies jau 1881.gadā, kad tur nodibināja Zemkopības biedrību. 1901. gadā muižas ēkā iekārtoja paraugpienotavu. 1910. gadā 17 zemnieki nodibināja piensaimnieku sabiedrību, bet 1912. gadā uzbūvēja pienotavu. Kopš tā laika, mainoties īpašniekiem, AS „Smiltenes piens” ir spējis pastāvēt un strādāt. AS „Smiltenes piens” ir bagāta darba pieredze, bet galvenais - uzņēmums no dibināšanas brīža nav mainījis savu būtību produkciju ražo vienīgi no dabīga piena.
AS „Smiltenes piens” ir vien s no liekākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā.
Uzņēmumā ziemā katru dienu pārstrādā apmēram 60 – 70 t piena, bet vasarā – 80 – 90 t piena. Piena kvalitāte aug gadu no gada. Pircējs to jūt, jo pieaug arī produktu kvalitāte. AS „Smiltenes piens” mēnesī saražo apmēram 180 t dažādus produkcijas veidus. Galvenais ir siers, ko var uzskatīt par uzņēmuma atpazīstamības zīmi.
AS „Smiltenes piens” ražo:
*pienu,
*kefīru ar bifido baktērijām,
*sviestu,
*saldo un skābo krējumu,
*”Lauku” vājpiena biezpienu, „Lauku” biezpienu (9%), vājpiena biezpienu (0,5%), pilnpiena biezpienu (9%),
*Smiltenes biezpiena torti ar  melleņu ievārījumu, Smiltenes biezpiena torti ar žāvētām plūmēm, aprikozēm un plūmju, dzērveņu želeju, Smiltenes biezpiena torti ar marmelādi un cidoniju sulas želeju, saldo biezpiena masu un saldo biezpiena masu ar rozīnēm,
*dzērienu „Piena spēks”(klasisko, ar zemeņu garšu, ar vaniļas garšu, ar šokolādes garšu un kefīru „Piena spēks”).
Savu produkciju uzņēmums realizē gan Latvijas tirgū, gan eksportē uz Krieviju, Izraēlu un citām valstīm. AS „Smiltenes piens” izaugsmi un produkcijas kvalitāti apliecina katru gadu saņemtie  daudzie apbalvojumi gan Latvijas, gan starptautisko izstāžu ietvaros organizētajos konkursos.
Uzņēmuma vadība un kolektīvs gandarīti par ieguldīto darbu, jo produkcijas pieprasījums palielinās.
Kopš 1995. gada par valdes priekšsēdētāju ievēlēta Gita Mūrniece. Nu viņa kļuvusi padomes priekšsēdētāja. Par valdes priekšsēdētāju ievēlēta Ilze Bogdanova.
AS „Smiltenes piens” moto : „Prieks baudīt!” Uzņēmuma vadība un kolektīvs novēl, lai visiem būtu prieks baudīt dzīvi, darbu, sirsnīgas un koleģiālas attiecības, bet galvenais - Smiltenē ražotos piena produktus.
Sīkāka informācija www.smiltenespiens.lv