Krāsaino gotiņu dārzs

Biedrības „Siera klubs” galvenais uzdevums ir popularizēt sieru, uzsverot šī produkta nozīmi mūsu veselības uzturēšanā, enerģijas un spēka palielināšanā. Bet sieru gatavo no piena, un pienu dod govis.Šī ķēdīte ir atradusi vizuāli krāšņu stāstu Latgalē, Vārkavas novadā „Siera kluba” sabiedriskajā centrā „Jaunlozdas”. Būve no vecas kūts ar ES projekta „LEADER” finansējumu pārtapusi par izskatīgu divstāvu ēku. Tajā ierīkota vairāk nekā 100 gotiņām ērta mītne. Gotiņas gatavojuši Latvijas skolu skolēni, dažas no tām arī dāvinātas.
Jūnijā pie sabiedriskā centra tika izveidots gotiņu dārzs. Stāsta „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova:
-Mākslinieks Edgars Janemanis no mitrumizturīga finiera izgrieza gandrīz dabīgā lielumā sešas gotiņas un teliņu. Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi gotiņas izkrāsoja. Tās ir ļoti skaistas. Tik krāsainas! Darbs izdarīts gaumīgi, ar lielu atbildību un mīlestību.
Turpina Mākslas un mūzikas skolas skolotāja Marianna Abricka:
-Mūsu skolai un „Siera klubam” ir sadarbība daudzu gadu garumā. Esam noorganizējuši vairākas zīmējumu izstādes, sagatavojām grāmatu „Pasakas piena glāzē”. Nu krāsojam gotiņas! Un ne tikai, seminārā uzzinājām par dažādām sieru šķirnēm, to nozīmi veselībā, izmantošanu ēdienos. Bija bagāta sieru degustācija. Audzēkņi pirmo reizi redzēja zaļu, raibu, brūnu un melnu sieru. Tātad arī sieri var būt krāsaini. Visiem garšoja Vārkavas novada sieru sējējas Janīnas Ancānes gatavotais dzeltenais mājas siers. Kopumā pasākums bija vērtīgs un laba atpūta.
Vanda Davidanova saka paldies Preiļu Mūzikas un mākslas vidusskolas audzēkņiem un skolotājiem, SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un piena pārstrādes uzņēmumiem,- kopējā sadarbībā, kas priecēs daudzus jo daudzus sabiedriskā centra apmeklētājus.

 

2
3