Filmas "Mūžīgais piens" prezentācija

 

 21. novembrī biedrība „Siera klubs” organizēja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā (RTRIT) dokumentālās mācību filmas „Mūžīgais piens” prezentāciju. Tas bija jauks pasākums! Paldies direktorei, „Siera kluba” valdes loceklei Silvai Ozoliņai. Prezentācijā piedalījās Latvijas 12 tehnikumu un profesionālo vidusskolu skolotāji, piena pārstrādes uzņēmumu vadītāji, filmas galvenā varone Laura un filmas finansiālais atbalstītājs – biedrība LOSP (ģenerālsekretārs Guntis Vilnītis). Vanda Davidanova teica lielu paldies par atbalstu eiroparlamentārietei Ivetai Grigulei.
Pēc filmas noskatīšanās sākās diskusija. Ogres tehnikuma direktora vietniece Armanda Auziņa atzina, ka filma būs vērtīgs mācību materiāls, kas papildinās audzēkņu zināšanas par sieru, biezpienu un citiem piena produktiem, to ražošanu un nozīmi veselībā.
Valmieras tehnikuma direktora vietnieks Vasilijs Kasjaņenko sacīja, ka filma ir interesanta, tajā daudz nozīmīgas informācijas, tā dod iespēju „ieskatīties” uzņēmumu ražotnēs.
Uzstājās arī PKS „Straupe” valdes priekšsēdētājs Imants Balodis, LOSP ģenerālsekretārs Guntis Vilnītis u.c.
Tā kā RTRIT notika nedēļa „Itāļu virtuves pasaulē”, tad piedalījās arī 30 viesi no Itālijas. Pēc filmas noskatīšanās un diskusijām, mūs visus uzaicināja uz tehnikuma restorānu, kur bija klāts sieru degustācijas galds un vīni. Baudījām arī itāļu pavāru gatavotos brīnišķīgos ēdienus. Par sieriem paldies AS „Smiltenes piens”, AS „Jaunpils pienotava”, SIA „ELPA”, PKS „Straupe”, AS „Limbažu siers”. Kurus sierus redzējām filmā, tos baudījām!