Zināšanas un atpūta

Savienot lietderīgo ar patīkamo izdevās biedrības „Siera klubs” biedriem un sadarbības partneriem, apmeklējot Latgali. Brauciena mērķis bija iepazīties ar piena pārstrādi šajā reģionā, kā arī uzzināt par kulinārā mantojuma jomā darbojošos viesu māju un to saimnieču prasmēm piena produktu izmantošanā, gatavojot ēdienus pēc senām receptēm.
Latvijas otra lielākā pilsēta ir Daugavpils, bet tajā viens no lielākajiem uzņēmumiem ir akciju sabiedrība „Latgales piens”, kurā gadu no gada notiek nemitīga izaugsme un attīstība. AS „Latgales piens” valdes priekšsēdētājs Paulis Onckulis Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības vadību, savus kolēģus no AS „Rīgas piena kombināts”, AS „Smiltenes piens”, AS „Lazdonas piensaimnieks”, SIA „ELPA”, PL PSK „Dundaga” un profesionālo vidusskolu skolotājas – topošo pavāru audzinātājas no Liepājas, Cīravas, Vecbebriem, Rīgas un Preiļiem iepazīstināja gan ar uzņēmuma vēsturi, gan ar produkcijas ražošanu un sortimenta daudzveidību.
AS „Latgales piens” ražo pilnpiena un netrenko piena produkciju: pienu, kefīru, skābo un saldo krējumu, jogurtu, rjaženku, biezpienu un biezpiena sieriņus, piena desertus un sieru. Visatpazīstamākais ir „Tējas siers”, „Tējas siers ar zaļumiem”, „Kūpinātais alus siers”, „Kūpinātais tējas siers”, „Tējas siers ar ķimenēm”, kūpinātās kausētā siera standziņas, kūpinātā kausētā siera desa, kausētie sieri „Čedariņš”. Šo lielisko un veselīgo produktu galvenie lietotāji ir Latgales ļaudis: vispirms jau Daugavpilī, tad Rēznē, Preiļos, Krāslavā, Balvos, Līvānos un tālāk – Jēkabpilī un Aizkrauklē, kur atvērts plašs veikalu tīkls „Preilis”. AS „Latgales piens” produkti pieprasīti arī Rīgā un citviet Latvijā.
Pieredzes apmaiņas brauciena organizētāja, biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova kā svarīgu faktu atzīmēja AS „Latgales piens” dalību Eiropas Savienības finansētajā projektā „Mārketinga komunikāciju programma sieram, un citiem piena produktiem”, kura mērķis palielināt šo produktu patēriņu, līdz ar to kāpināt ražošanu gan Latvijā, gan citās ES dalībvalstīs.

 

 

Kara tehnikas muzejā-Sventē

Siera kluba biedri un sadarbības partneri pie Sventes muižas

AS "Latgales piens" apmeklējums

AS "Latgales piens" valdes priekšsēdētājs Paulis Onckulis

Ekskursija pa Daugavpili-cietoksnis

Daugavpils parki ir pārsteidzoši skaisti

Sensenos laikos Daugavas krastā stāvējusi pils

Ceļā uz Krāslavu pa Daugavas lokiem

L. Rimšēviča, J.Šolks un G. Mūrniece

Krāslavas novada skaistie skati

Viesu māja "Lejasmalas"