Laimīgā Siera zeme

Ir skaista teika:
Aiz trejdeviņiem kalniem, aiz trejdeviņām zemēm piena okeānā atrodas laimīgā siera Lejputrijas zeme. Tur gandrīz viss ir no siera – mājas, skursteņi, koki. Tur vītero siera putni un zied siera puķes. Bet kalni ir balti kā sniegs – tie no biezpiena, un kalnu pakājēs urdz jogurta strautiņi.
Cilvēki vāra siera zupas, gatavo siera un biezpiena klimpas, siera makaronus un čipsus, jogurta krēmus, un ēd. Viņi ir veseli, stipri un laimīgi, un dzīvo ilgāk nekā 100 gadus.
Piena okeānā peld lielas siera zivis un sargā siera Lejputrijas zemi no svešinieku ziņkārības. Tomēr biedrībai „Siera klubs” paveicās turp aizbraukt, jo nosaukumā ir atslēgas vārds „siers”. Kādas pasakainas vietas un lietas izdevās redzēt! Un kādus gardus sierus ēst!
Šo teiku īstenībā pārvērta profesionālo vidusskolu audzēkņi no Preiļiem, Jelgavas, Kandavas, Jāņmuižas, Ventspils, Rīgas, Kuldīgas, Vecbebriem, Laidzes, Skrundas Ķīpsalā izstādē „Skola 2012”, kur biedrība „Siera klubs” organizēja viedokļu veidotāju semināru, bet pēc tam jaunieši uzbūvēja „Laimīgo Siera zemi.
Stāsta „Siera klubs” vadītāja Vanda Davidanova: „Siera zemi, kas bija 4,5 m2 liela, varējām būvēt pateicoties ES līdzfinansētās programmas „Mārketinga komunikāciju programma sieram un citiem piena produktiem” līdzekļiem.
Pilis un mājas, ceļi un tilti, karietes un automašīnas tapa no 10 piena pārstrādes uzņēmumu sieriem, kalni – no biezpiena, akas – no jogurta. Kopā izlietoti vairāk nekā 100 kilogrami piena produktu.”
Rezultāts bija fantastisks! Krāsains, garšīgs un smaržīgs! Laimīgā siera zeme patiesībā bija milzīga siera plate, kura varētu pretendēt ierakstam Ginesa grāmatā.
Biedrība „Siera klubs” radošā darbā ir aizvadījusi 10 gadus. Šī Laimīgā siera zeme bija daļējs apkopojums paveiktajam: Latvija ir kļuvusi – kaut nedaudz – par Laimīgo siera zemi, jo siera ražošana 10 gados ir palielinājusies vairāk nekā 2 reizes, pieaudzis eksports, kā arī siera un citu piena produktu patēriņš gadā uz vienu iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka cilvēki ir sadzirdējuši „Siera kluba” veselīgo aicinājumu: katru dienu apēst 100 g siera, izdzert vienu glāzi piena un vienu glāzi jogurta vai kefīra. Tā mēs nodrošināsim diennaktij vajadzīgo kalcija devu, gūsim spēku, enerģiju, labu izskatu.

Laimīgā Siera zeme būvēta no

AS „Rīgas piena kombināts”;
AS „Limbažu piens”;
AS „Preiļu siers”;
AS „Latgales piens”;
AS „Tukuma piens”;
AS „Smiltenes piens”;
AS „Trikātas siers”;
SIA „ELPA”;
SIA „Mālpils piensaimnieks”
PKS „Straupe”;
SIA „EDAKS”
PLPKS „Dundaga”

ražotajiem sieriem, biezpiena un jogurta.