Baltie raidījumi LTV-1

ES līdzfinansētās programmas „Mārketinga komunikāciju programma sieram un citiem piena produktiem” ietvaros

Eiropas Savienības , Latvijas Zemkopības ministrijas un biedrības „Siera klubs” finansētās programmas  „Mārketinga komunikāciju programma sieram un citiem piena produktiem” 1.gada 4.ceturkšņa pasākumu ietvaros tika sagatavoti 7 sižeti LTV-1 raidījumam „Dzīvīte”.  Sižetu kopējais raidlaiks – 109 minūtes, un tas bija pietiekošs, lai skatītāju iepazīstinātu ar piena, siera, biezpiena, jogurta, kefīra un citu piena produktu labajām īpašībām un pierādītu par nepieciešamību tos lietot uzturā ikvienam cilvēkam visa mūža garumā.
Raidījumiem dots kopējs nosaukums – BALTIE RAIDĪJUMI. Tie tiešām ir balti kā piens, kā labs noskaņojums, baudot piena produktus, kā veselīgs smaids, kad cilvēks jūtas labi.
Raidījumos kā eksperti domās par sieru un citiem piena produktiem dalījās AS „Rīgas piena kombināts” valdes priekšsēdētāja Ināra Driksna, siera ražotnes vadītājs Andris Rava, AS „Limbažu piens” kvalitātes vadītāja Daiga Vētra, AS „Latgales piens” valdes priekšsēdētājs Paulis Onckulis un laboratorijas vadītāja Digna Vilcāne, AS „Tukuma piens” laboratorijas vadītāja Inese Ļevčenoka, AS „Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece un izpilddirektore Ilze Bogdanova, AS „Trikātas siers” siera meistars Renārs Tumens, SIA „Mālpils piensaimnieks” valdes priekšsēdētājs Rolands Jomerts, SIA „ELPA” valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis, PKS „Straupe” valdes priekšsēdētājs Imants Balodis, SIA „EDAKS” valdes locekle Irina Drozdova, PLPKS  „Dundaga” valdes priekšsēdētājs Guntis Pirvits, biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, diētas ārste Lolita Neimane, ģimenes ārste Regīna Strautmane, bioloģijas zinātņu doktors Dmitrijs Babarikins, profesionālo vidusskolu skolotājas Gunta Stepanova, Oksana Latina, Dzidra Tilka un citi.
Daudzos sižetos tika atgādināta patiesība: katru dienu apēdiet 100 g siera, izdzeriet 1 glāzi piena, 1 glāzi jogurta vai 1 glāzi kefīra, un jūs ar šiem produktiem uzņemsiet pieaugušam cilvēkam nepieciešamo kalcija devu. Un kalcijs vajadzīgs, lai mazinātu kaulu trauslumu – osteoporozes risku.
Raidījumos veselīgu ēdienu receptes piedāvāja šefpavāri Aivars Varņeckis (ZS „Ēmužas”), Māris Astičs (restorāns „Desiderata”), Ināra Liepiņa (spēļu klubs „Melnais kaķis. Vēstniecība”), Marija Aleksejeva (kafejnīca „Papardes zieds”) un citi.
Skatītāji „Baltajos raidījumos” tika iepazīstināti gan ar Latvijā, gan citās ES dalībvalstīs ražotajiem sieriem un citiem piena produktiem. Sevišķi plašas „ekskursijas” bija Francijas un Čehijas sieru pagrabos.
„Baltos raidījumus” atkal un atkal katrs varat skatīties un vērtēt mājas lapā www.dzivite.lv, sākot no 2010. gada 12. oktobra, pēc tam – 19.10., 26.10., 2.11., 9.11., 23.11., 7.12.  Pēdējais raidījums – 14.decembrī.