Pirmo reizi Latvijā – „Godu saimnieču saiets”

Rīgā, Mežaparkā biedrības „Siera klubs” un „Gūdu saimineiču bīdreiba” rīkoja vērienīgus svētkus „Latvijas godu saimnieču saiets”.
25. maija rītā Mežaparka Pasākumu pļaviņā pulcējās godu saimnieces: būvēja teltis, klāja galdus, kurināja ugunskurus. Tika iekārtotas četras godu sētas no Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes, cita par citu bagātākas un krāšņākas.
Svētkus atklāja zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Visus klātesošos sveica SIA „Rīgas meži” valdes loceklis Andrejs Kondratjuks, folkloras vācēja un apkopotāja, Saeimas deputāte Janīna Kursīte un „Siera kluba” vadītāja, svētku idejas autore Vanda Davidanova.
Svētki ilga visu dienu: spēlēja grupa „Maskačkas muzikanti”, folkloras kopas „Atštaukas”, „Svātra” un „Svitene”. Notika konkursi vistu plūkšanā, maizes mīklas mīcīšanā, bērna tīšanā un citi.
Žūrija (Janīna Kursīte, Lolita Neimane, Ilze Lavrinoviča)  vērtēja, kura godu sēta bija visatraktīvākā, kurā visgardākie ēdieni, visdaudzveidīgāk pielocītā pūra lāde. Vērtējums – divas pirmās vietas! Un tās tika piešķirtas Kurzemes un Vidzemes godu sētām. Bet ne tikai šīs sētas, arī Vidzemes un Zemgales godu sētas saņēma sirsnīgus pateicības vārdus un garšīgas balvas no SIA „GPC Smārde”, SIA „Nākotne”, AS „Interbaltija AG:, SIA „Rēzeknes gaļas kombināts”, SIA „ABC zvaigzne” un svētku organizatoriem.
Svētkos piedalījās 50 godu saimnieces. Visām tika pasniegti pateicības raksti, pavārgrāmatas un lietussargi.
Svētku organizatori izsaka lielu paldies Kurzemes godu sētas galvenajai saimniecei Guntai Stepanovai, Latgales godu sētas galvenajai saimniecei Vijai Kudiņai, Vidzemes godu sētas galvenajai saimniecei Ilzei Briedei un Zemgales godu sētas galvenajai saimniecei Livijai Brūverei.
Liels paldies svētku atbalstītājiem Zemkopības ministrijai, LIVE RIGA un SIA „Rīgas meži”.