Latvijā ražoto sieru popularizēšana Igaunijā

Biedrība „Siera klubs” sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Igaunijā noorganizēja pieredzes apmaiņas braucienu pie ziemeļu kaimiņiem. Mērķis-iepazīties ar piena ražošanu un piena produktu sortimentu Igaunijā, bet galvenais – popularizēt Latvijā ražotos sierus.
20.maijā AS „Limbažu piens” kvalitātes daļas vadītāja Daiga Vētra, AS „Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece un tirdzniecības menedžeris Egils Mūrnieks, SIA „Mālpils piensaimnieks” valdes priekšsēdētājs Imants Stepans, AS „Lazdonas piensaimnieks” valdes priekšsēdētāja Elvīra Utināne, „ELPA” valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis, PLPKS „Dundaga” valdes priekšsēdētājs Guntis Pirvits, SIA „EDAKS” valdes locekle Irina Drozdova, biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova un citi kluba biedri Igaunijā apmeklēja govju novietni AS „Tartu Agro”, kur ir 300 slaucamas govis (izsklaukums no govs vidēji 11 tūkst. litru gadā, šajā novietnē ir rekordiste, kura gadā dod vairāk nekā 19 tūkst. litru piena). Pēc tam „Siera kluba” biedri devās uz piena pārstrādes uzņēmumu AS „Valio”, kur bija gan ekskursija modernajā ražotnē un produktu degustācija.
Interesanta bija tikšanās Tallinā „Siera restorānā” ar Latvijas vēstnieku Igaunijā un Kanādas vēstnieku Baltijas valstīs, lielāko veikalu tīklu tirdzniecība menedžeriem un igauņu mediju pārstāvjiem. Bija sagatavota Latvijā ražoto sieru „Monterigo”, „Latvijas siers”, „Holandes siers ar mārrutkiem un sinepēm”, „Mētra”, četru veidu „Kazdangas siers” un citu sieru degustācija.
Vanda Davidanova uzskata, ka šis pasākums bija vajadzīgs un vērtīgs gan „Siera klubam”, gan igauņu pusei, un cer, ka Latvijā ražotie sieri krietni lielākā sortimentā nekā līdz šim parādīsies kaimiņvalsts veikalos.

Bildēs:

1. V.Davidanova ar rekordisti;
2. Degustācija AS „Valio”;
3. Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums atklāj „Siera restorānā” Latvijas sieru degustāciju;
4. Latvijas delegācija.

 

 

V.Davidanova ar rekordisti
Degustācija AS „Valio”
Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums atklāj „Siera restorānā” Latvijas sieru degustāciju;
Latvijas delegācija.