Talsu novada vizītkartes

 

6.septembrī Zemkopības ministrijas darba grupa (zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, Lauku Attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone, biedrības LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis) devās uz  Talsu novadu, lai iepazītos ar lauksaimnieku un zivsaimnieku uzņēmumiem.  Maršrutu izstrādāja „Siera klubs”, sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību. Pašā  Kurzemes viducī atrodas skaista vieta - Lubezere, kur sastapām uzņēmīgus un nākotnei domājošus cilvēkus - modernas govju fermas SIA "Intas"   īpašnieci Intu Bagdoni un gandrīz Latvijā lielāko zemeņu audzētāju un pārstrādātāju (arī cidoniju, ābolu, rabarberu) "Lubeco" saimnieku Dzintaru Silgali. Abiem - veiksmes stāsti, bet ne bez darba, grūtuma un problēmām.  Tās bija vērtīgas tikšanās un interesantas sarunas.

Zivis dažādos veidos

Zemkopības ministrijas darba grupa Talsu novadā iepazinās ar zivsaimniecību. Gan pārstrādi, gan audzēšanu. Kolkā veiksmīgi strādā  Latvijā viens no lielākajiem
šprotu ražotājiem - SIA "Līcis 93" ((produkciju eksportē uz 46 valstīm). Mums bija iespēja izsekot visam ražošanas ciklam. Pēc tam tika pārrunāti sāpīgākie jautājumi, un vispirms tā ir siltumapgāde. SIA "Kaltenes zivis" pārsteidza ar vairāk nekā 50 veidu zivju konservu sortimentu. Brīnišķīga produkcija! Ļoti garšīga!
Vandzenē apmeklējām jaunu, modernu foreļu audzētavu. Tā ierīkota baseinos slēgtā  telpā. Īpašnieks - Mārtiņš Tams. Uzstādīti arī saules paneļi. Sarunās sapratām, ka Mārtiņam vēl daudz ekskluzīvi "gudru" ieceru.

„Ēmužās” pie Aivara Varņecka

Zemkopības ministrijas darba grupas brauciena noslēgums bija  Aivara Varņecka piederošajā viesu mājā – „Ēmužas” Viss skaistums un sakoptība ir neatlaidīga darba  rezultāts. Aivars ir uzņēmējs, šefpavārs, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājs un „Siera kluba” valdes loceklis. Paldies Aivaram un viņa kundzei Ilonai par brīnišķīgo uzņemšanu un gardajām, izsmalcinātajām  pusdienām. Vēži no  „Ēmužu”  dīķa!

...............................................................................................................................................................................................................................................................