Trešais seminārs „Veselība, labs izskats, harmonija ar Latvijas produktiem”

 

28.martā atkal pulcējāmies uz "Siera klubs" organizēto semināru "Veselība, labs izskats, harmonija ar Latvijas produktiem", un tā ir jau novadu pavāru, viesu māju saimnieču un skolotāju šā gada trešā tikšanās. Galvenā tēma - Latvijā ražoto sieru saderība ar Viļakas novada  ZS "Kotiņi" grūbām, zirņiem, pupām un to miltiem. Protams, visu papildināja vīngliemeži, paipalas, strausu un fazānu gaļa, un citi kvalitatīvi produkti. Ēdienus gatavoja lieliski šefpavāri: Haralds Saušs, Astrīda Čeppe, Aivars Varņeckis, ļoti interesantu lekciju nolasīja Inese Vīcupa, pārsteigumu bija sagādājusi Inese Bedeice. Un par to jums pamazām pastāstīsim. Seminārs notika VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums telpās. Var droši sacīt, ka tā atkal bija gan gudrību, gan atpūtas jauka diena.

Galvenie produkti – sieri un grūbas

Semināristus uzrunāja  ZS "Kotiņi” pārstāvji Rolands Keišs un Vija Kuļša, informējot par saimniecības darbību un saražoto.  Pēc tam brokastojām, un brokastis gatavoja Astrīda Čeppe . Iesākumam šefpavāre piedāvāja trīs  ēdienus: zirņu humusu ar Smiltenes krēmsieru, grūbu un vīnogu salātus ar Jaunpils pienotavas sieru "Olimps" un pupu un auzu miltu kēksiņus ar banāniem, un krēmu, kas gatavots no "Vecsiljāņi"  jogurta un "Smiltenes piens" krēmsiera. Ēdieniem bija netradicionālas, izteikti interesantas garša, un visi tos baudīja ar prieku. Bet meistarklase, kuru vadīja Astrīda, turpinājās mācību laboratorijā ar vēl  pārsteidzošākiem ēdieniem: ar pērļu grūbu un ķirbju dālu, zirņu un biešu falāfeliem ar siera "Grande Duro" mērci, grūbu, safrāna un kokosriekstu piena biezputru ar karamelizētiem bumbieriem un Smiltenes krēmsieru.

Aivara Varņecka meistarklase

Šefpavārs Aivars Varņeckis savā meistarklasē ēdienus gatavoja, arī izmantojot  ZS "Kotiņi" audzēto: pērļu grūbas, zirņus, pupu un zirņu miltus. Veģetāro koču, kanapē ar krēmsieru, šķelto zirņu biezeni, ar dillēm un ķiploku, miežu putraimu rauga pankūkas ar ingvera panna cotta un zemeņu kečupu, zīdeni, - tādus ēdienus baudījām.  Zīdenis - tik senu garšu salikums! Mēģiniet pagatavot! Vajag žāvētas cūkas kājas, zirņus, grūbas,sīpolus, piparus, sāli. Cūkas kājas, izmērcētus zirņus, grūbas, sīpolus pārlej ar ūdeni un vāra, līdz zirņi un pupas gatavas. Nogaršo sāli. Regulē ūdens daudzumu, jo zīdenim jābūt zupas biezumā. Aivara vārītais  ļoti garšoja.

Haralda Sauša meistarklase

Seminārā , ko organizēja "Siera klubs", trešo meistarklasi  skaisti novadīja pavārs Haralds Saušs, kuram piemīt pavārmākslas augstameistarība kopā ar izteiktām mākslinieka dotībām. Viņš semāristu priekšā jūtas kā uz skatuves aktieris vai diriģents -  prot aizraut visus. Haralds gatavoja Preiļu novada gliemežu  audzētavas "Ošu mājas" gliemežus kopā ar ZS "Kotiņi" grūbām un SIA „Vecsiljāņi” Ievas sieru. Lielisks iznāca karpačo un  tartars no strausa gaļas (strausi audzēti strausu fermā "Nornieki").Haralds cepa arī paipaliņas - sulīgas un garšīgas. Tiešām delikatešu izlase! Visu papildināja SIA ELPA ( Kazdanga )  krējums, PLPKS "Dundaga" sviests un AS "Smiltenes piens" krēmsiers. Bija ko redzēt,  baudīt,  pārrunāt. Būs ko atcerēties!  Mirdzums semināristu acīs un smaids liecināja, ka ļoti patika!

   
...............................................................................................................................................................................................................................................................