Gleznas no siera un siera uzkodām

Zemkopības ministrijā 27.aprīlī notika ikgadējā reģionālās prese žurnālistu tikšanās ar ministru Jāni Dūklavu un ministrijas ekspertiem.
Biedrība „Siera klubs” demonstrēja krāšņas gleznu retroskopijas, kas bija gatavotas no siera un siera uzkodām. Tās „uzbūra” nodibinājuma  „Māras pūrs” dibinātāja Ramona Jirgena. Viņai palīdzēja Valmieras tehnikuma audzēkņi.
Kad bija noplacis lielais sajūsmas vilnis, „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova visus klātesošos aicināja nobaudīt gardumus. Gleznu retroskopijās bija izmantots galvenokārt „Valmieras piena” Jāņu siers. Bet nebija aizmirsti arī citi šā produkta ražotāji: PKS „Straupe”, AS „Lazdonas piensaimnieks”,  AS  „Jaunpils pienotava”, AS „Rankas piens” un  PLPKS „Dundaga”.

Paldies nodibinājuma „Māras pūrs” dibinātājai Ramonai Jirgenai un Valmieras tehnikuma audzēkņiem par skaistajām un gardajām siera un siera uzkodu gleznu retroskopijām. Tās gatavotas pēc Jāņa Anmaņa gleznas „Eņģelis pār Latviju”, kā arī Alojas mūzikas un  mākslas skolas un Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu darbiem. Viņi glezno ar krāsām, Ramona – ar sieru!

atp