Arī sieri svinēs Ziemassvētkus

Biedrība „Siera klubs” bieži centusies organizēt pasākumus, lai varētu sacīt: „Tas notiek pirmo reizi Latvijā!”
Piparkūku mājiņas – skaists un mīļš Ziemassvētku tuvināšanas brīdis. Taču Ventspils tehnikuma audzēkņu gatavotajām bija īpaša pievienotā vērtība.
Stāsta „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova: „Mums sadarbībā ar Ventspils jaunajiem pavāriem un citu specialitāšu audzēkņiem radās ideja īstenot pasākumu „Kur dzīvo sieri?” Protams, Ziemassvētku laikā. Lai arī Latvijā ražotiem sieriem būtu svētki, lai šim vērtīgajam un veselīgajam produktam mēs pievērstu patērētāju lielāku uzmanību: sak, neaizmirstiet tos, glīti noformētus platēs vai ēdienos, celt svētku galdā.”
7.decembrī Ventspils tehnikuma audzēkņi, saņēmuši gudrus padomus un ieteikumus no pedagogiem, bija izcepuši daudzas piparkūku mājiņas, lielas un mazas. Bija muiža ar greznu žogu un automašīna ar uzrakstu „Siera klubs”, bija baznīca un melnā pirts, bija hotelis un sirsniņmājiņa…Kopā veidojās brīnišķīga pilsētiņa. Pat svētku eglīte bija! Izskatījās kā pasakā, bet tā bija īstenība.
Kuri bija laimīgie sieri? Holandes siers  un kūpinātā „Mozzarella” (AS „Smiltenes piens”), „Olimps” un „Sulguni” (AS „Jaunpils pienotava”), krāsainie Talsu rituļi (AS „Talsu piensaimnieks”), Kalnu siers (SIA „Kalnu piens”), Mālpils kūpinātās virvītes (SIA „Mālpils piensaimnieks”), Baltais biezpiena siers un Jāņu siers (AS „Lazdonas piensaimnieks”), „Delicato” un Jāņu siers (PKS „Straupe”), „Taizelis” un Jāņu siers (LPKS „Dundaga”), Kazdangas sieri (SIA „ELPA”), „Grande Duro”(AS „Limbažu siers”) un Ievas siers (ZS „Vecsiljāņi”).
Piparkūku mājiņu cepēji saņēma dāvanas no biedrības „Siera klubs”, bet piparkūku pilsētiņu ar tās „iedzīvotājiem” – sieriem varēs apskatīt visi interesenti.
„Jūs katrs savās mājās savam iecienītākajam sieram varat izcept piparkūku mājiņu – pārsteigumu un dāvanu ģimenei. Gaišus Ziemassvētkus!” novēlēja „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova un PIKC „Ventspils tehnikums” direktore Kristīne Vāgnere.