Ideja, kuru varam piedāvāt pasaulei

No siera gatavotām gleznu retrospekcijām bija izvēlēti vairāki darbi: gleznotāju Jāņa Anmaņa, bijušā valmierieša Aleksandra Petrova (1874-1956), Valmieras Mākslas vidusskolas (VMV) pasniedzējas, mākslinieces Silvijas Melnūdres un VMV audzēknes Loretas Šperliņas-Priedītes gleznas „Klusā daba ar zivi” (2010), „Gaujas stāvie krasti”(1945; no Valmieras muzeja krājuma), „Latviskas latvietes Latvijā nes gaismu un mieru pasaulē” (2016) un „Valmiera” (2014). Kā oriģināls meistardarbs pasākuma laikā tapa siera un uzkodu plate „Garšas palete” lielformāta krāsu paletes formā.
Gleznām izmantoja apmēram 25 kilogramus 17 šķirņu un veidu sierus – dzeltenus, baltus, brūnus, melnus, raibus, zaļus, oranžus, ražotus AS „Valmieras piens”, AS „Jaunpils pienotava”, SIA „Mālpils piensaimnieks”, AS „Limbažu piens”, SIA „ELPA”, AS „Smiltenes piens”, SIA „Kalnu piens”, AS „Rankas piens” un AS „Talsu piensaimnieks”. Sieri bija sagriezti dažāda lieluma un dažādu formu gabaliņos, atbilstoši katra mākslas darba ieceres īstenošanai, un kopā bija vairāk nekā 5000 gabaliņi.
„Gabaliņš pie gabaliņa restorānos, mājsaimnieču virtuvēs, dažādos pasākumos degustācijās, un pēc Lauku atbalsta dienesta provizoriskiem datiem kopā pērn Latvijā 1 iedzīvotājs patērējis 20,1 kg siera, kas ir par 2 kg vairāk nekā 2014. gadā. Kopumā 2015. gadā siera ražošana palielinājusies par 19 %, sasniedzot lielāko apjomu kopš Latvija atrodas ES sastāvā, tas ir 41 tūkstoti tonnu,” stāsta V.Davidanova, piebilstot, ka darbs jāturpina Latvijā ražotā lieliskā un veselīgā produkta – siera popularizēšanā.