Cildina biezpienu, maizi un tortu cepējas

11. novembrī Zemkopības ministrijā biedrība „Siera klubs” un Latvijas Maiznieku biedrība – 2016. gada reģionālo konkursu „Biezpiena un maizes gardumi uz svētku galda” organizatori – pulcēja Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales novadu konkursu 1. – 3. vietu ieguvējas, konkursu atbalstītājus, kā arī abu biedrību pārstāvjus un sadarbības partnerus.
Pasākumā piedalījās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un konkursu ģenerālsponsore – Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule, kura 1. – 3. vietu ieguvējām dāvā triju dienu braucienu uz Briseli.
Konkursantes ieradās ar gardām jo gardām tortēm. Bija arī dažādu garšu biezpieni no PKS „Straupe” un SIA „ELPA”, kā arī vairāku šķirņu maizes.
Biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, atklājot tikšanos, sacīja, ka šī kopā sanākšana ir atmiņas par skaisto un garšīgo vasaru, kura bija nozīmīga Latvijai divu senu un veselīgu produktu – biezpiena un maizes popularizēšanā.
I.Grigule stāstīja, ka viņa pēc konkursiem bijusi patīkami pārsteigta par Latvijas sieviešu darbīgumu un prasmi. Viņas nav profesionālas konditores, bet prot cept tik brīnišķīgas tortes.
„Turpiniet arī 2017. gadā vērtīgus pasākumus Latvijas produktu popularizēšanai, un es solu arī nākamgad uzvarētājām braucienu uz Briseli,” tā I.Grigule.
31. novembrī 12 tortu cepējas dosies uz Briseli. Bet pēc tam „Siera kluba” un Latvijas Maiznieku biedrības darba grupa sāks darbu pie2017. gada konkursa nolikuma izstrādes. Par ko tas būs? Kāds tas būs?  Gan jau ideja atkal tiks vērsta skaistā realitātē.