Mālpilī tiekas konkursa „Piena pasaku kamoliņš” tinēji

Konkursā piedalījās 56 vispārizglītojošo un mākslas skolu audzēkņi. Ir uzrakstītas vairāk nekā 600 pasakas un uzzīmēti vairāk nekā 200 zīmējumi.
V.Davidanovas vērtējums: „Esmu izlasījusi visas pasakas. Tās saliku divās kaudzītēs: „vislabākās un interesantākās” un „ne tik interesantās”.
Valde domāja, kā lai pateicamies skolēniem. Tā kā „Siera klubam” rudenī vairākos reģionos notika pasākumi, tad Madonas, Aizkraukles un Kokneses novadu jaunos autorus aicinājām piedalīties mūsu seminārā Vecbebru profesionālajā un vispārizglītojošajā internātskolā.
Kurzemes skolu pārstāvji, kas rakstīja pasakas un zīmēja, un skolotājas satikās Liepājas tehnikumā mūsu pasākumā „Pienu ēdu, pienu dzēru”. Valmieras un kaimiņu novadu skolu audzēkņi piedalījās garšīgajā seminārā „Jogurta saldā diena”.
SIA „Mālpils piensaimnieks” uzņēma septiņu skolu audzēkņus:

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Imants Stepāns un speciālisti bērniem vienkāršā valodā stāstīja par sarežģīto piena pārvērtības ceļu uzņēmuma labirintos, par piena produktu ražošanu, sieru šķirnēm. Degustācijas galdā bija Mālpilī ražotie garšīgie, daudzveidīgie sieri un jogurti. Pēc tam visi devās ekskursijā pa rūpnīcu. Šķiet, ka tā bija interesants piedzīvojums, jo līdz šim nekas līdzīgs nebija redzēts (skat. attēlu).
Latgales skolu audzēkņi tika aicināti uz semināru uz Aglonas maizes muzeju. Par sieru vēsturi, to šķirņu plašo sortimentu, nozīmīgo vietu mūsu uzturā un veselībā stāstīja „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova, uzsverot, ka siers ir liela vērtība. Par šā produkta ražošanas iespējām mājas apstākļos daudzas interesantas nianses atklāja zemnieku saimniecības „Juri” saimnieki Lidija un Juris Lubāni, kas ir bagāti šajā nodarbē.
Siers un maize ir divi vissenākie produkti, kuri labi sader un lieliski garšo un par šo tēmu – svarīgu akcentu liekot uz mūsu svētumu – maizīti, interesanti runāja tik zinošā maizes meistare un muzeja vadītāja Vija Kudiņa.
Bez cienasta neiztiek nevienā „Siera kluba” pasākumā, tā bija arī Aglonā: garda, tikko cepta maize, medus, plātsmaizes un liels kliņģeris, Lidijas Lubānes sietie sieri, arī lielražošanā ražotie no Kurzemes – no SIA „ELPA”, no Vidzemes – „Smiltenes piena” un „Siera ražotnes” (skat. attēlus).
Vēl tiks organizēts pasākums Smiltenes, Cēsu un Valkas novadu skolu audzēkņiem – pasaku kamoliņa tinējiem.

                                                *           *           *
V.Davidanovai visi uzdeva vienu jautājumu: kas ar piena pasakām un zīmējumiem notiks tālāk, vai būs jauna grāmata, tikpat koša un mīļa, kā pirms 8 gadiem izdotās „Pasakas piena glāzē”. „Siera kluba” vadītāja atzinās, ka ļoti gribas, lai būtu grāmata, bet ir vajadzīgi lieli līdzekļi. „Siera klubam:  vienmēr ir veicies:  labiem darbiem naudiņa „satek”. Jācer, ka tā notiks arī Latvijas bērnu rakstīto jauko pasaku un skaisto zīmējumu vārdā.

 

GALERIJA