Jogurta saldā diena Valmierā

SIA „Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome” Piena grupa Valmieras tehnikumā 28. oktobrī organizēja pasākumu „Jogurta saldā diena”. Tas notika ar Valsts Lauku tīkla, Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta finansiālu atbalstu.
Pasākumā „Piena grupu” pārstāvēja biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova un „Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības” valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
Pasākuma mērķis bija popularizēt skābpiena dzērienu JOGURTU, kuru Latvijā ražo daudzi piena pārstrādes uzņēmumi. Tika veidots TV sižets, tā galvenā doma: lietosim jogurtu – produktu, kuru dēvē par „trīs vienā”. Tas nozīmē, ka jogurta galvenie „stūrakmeņi” ir olbaltumvielas, kalcijs un labās baktērijas. Par šo tēmu izvērsti stāstīja V.Davidanova.
Pasākumā kā lektores piedalījās PKS „Straupe” ražošanas vadītāja Lilita Tiesnese, ZS „Dimanti” īpašnieku meita Inese Taube, Valmieras tehnikuma skolotāja Ramona Jirgena. Viņas stāstīja par jogurta ražošanu rūpnieciskos apstākļos un zemnieku saimniecībā, par produkta izmantošanu ēdienu gatavošanā. Klausītāji bija vairāk nekā 40 Valmieras tehnikuma audzēkņi, arī skolēni un skolotājas no Valmieras Mākslas skolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Ozolmuižas pamatskolas. Šis pasākums izvērtās par izglītojošu semināru.
Visiem bija iespēja izgaršot AS „Tukuma piens” EKO dzeramos un ēdamos jogurtus, jogurtus ar bifido piedevām, grieķu jogurtus, skyr jogurtus u.c.
PKS „Straupe” piedāvāja savu jogurtu visu sortimentu: jogurtus ar persiku gabaliņiem, ar ķiršiem, ar zemenēm, ar meža ogām, maizes jogurtus un trīs veidu jogurtus bez piedevām: ZS „Dimants” skolu audzēkņus cienāja ar jāņogu, zemeņu, karamelizēto, saldpiena un vājpiena jogurtu. Bija jauno pavāru sagatavotie ēdieni ar jogurtu: cepti ķirbji ar jogurta mērci, karamelizēti griķi ar jogurtu un jogurta kūka. Bija sieri. Bija ļoti gardas tehnikuma jauno konditoru ceptās maizītes. Visus sarūpētos labumus lielā auditorija pat nespēja „pieveikt”. Tā tiešām bija salda diena!
„Lietojiet katru dienu veselīgos jogurtus neveselīgu našķu vietā!” vēlēja „Siera kluba” vadītāja V.Davidanova.

GALERIJA