„SIERA SALDĀ TORTE” Aglonā

Galerija
 

28. jūnijā biedrība „Siera klubs” kopā ar Aglonas novada domi Aglonā lauku mājā „Upenīte” organizēja Latgales reģiona konkursu „Siera saldā torte”. Piedalījās 13 konkursanti no Daugavpils, Krāslavas, Dagdas un Aglonas, Vārkavas un Riebiņu novadiem.
Tortes bija garšīgas, skaistas, noformējuma ziņā interesantas. Piemēram, bija tortes, kas izceptas Aglonas bazilikas veidā.
„Latgales reģiona konkursā salīdzinājumā ar Kurzemi un Vidzemi piedalījās arī vīrieši. Priecē, ka par tortēm Aglonā bija interese bērniem: to pierādīja Dāvids,”- tā biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.
1.vietu ieguva Ilona Nikolajeva no Riebiņu novada. Torte „Pērterdienas siera ritulis ozola vainagā”,  izmantots Mālpils siers, siers „Smiltenes MAAZDAMER” un Talsu „Deviņkalnu siers”.
2. vietu ieguva Inese Plivda” no Vārkavas novada. Torte „Divpadsmit mēneši”, izmantots Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
3. vietu ieguva Genādijs Dorožko no Krāslavas. Torte „Minnija”, izmantots Muižas siers un Lazdonas „Baltais biezpiena siers’.
Labi startēja arī pārējie konkursanti.
Alīda Sadovska no Aglonas novada. Torte „Vasaras sapnis”, izmantots „Talsu Deviņkalnu siers” un Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
Inese Reine no Aglonas novada. Torte „Gotiņa”, izmantots siers „Smiltenes MAAZDAMER”.
Sergejs Germans no Daugavpils. Torte „Saldā vasara”, izmantots Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
Inga Maļķeviča no Dagdas. Torte „Līgaiši”. Izmantots Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
Ērika Križanovska no Aglonas novada. Torte „Aglona”, izmantots Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
Svetlana Vidžupe no Dagdas. Torte „Pie omītes”, izmantots siers „Smiltenes MAAZDAMER” un Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
Regīna Topko no Aglonas novada. Torte „Aglonas lepnums”, izmantots Mālpils siers, Lazdonas „Baltais biezpiena siers” un siers „Trikātas karaliskais”.
Dāvids Stremjanovs no Aglonas novada. Torte „Dāvida pļava”,  izmantots Mālpils siers un „Talsu Deviņkalnu siers”.
Broņislava Gavare no Vārkavas novada. Torte „Bone”, izmantots Muižas siers.
Ārpus konkursa startēja
Ilze Kupča no Baldones novada. Torte „Vecmāmiņas uzdevums”, izmantots Mālpils siers, siers „Trikātas Karaliskais” un Lazdonas „Baltais biezpiena siers”.
Skatītāju simpātijas balvu saņēma Alīdas Sadovskas  torte „Vasaras sapnis”.

                                                Žūrija
Dina Gira ,  SIA „Baltic restaurants Latvija” konditorejas vadītāja,
Gunta Duka, Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektote,
Dace Kazaka, SIA „Eiropica” ražošanas vadītāja,
Tatjana Komare, Aglonas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste,
Edgars Grāvītis, AS „Rīgas dzirnavnieks” maizniekmeistars.

                                                Apbalvošana
Aglonas novada domes priekšsēdētāja Helēna Streiķe 1.vietas ieguvējai Ilonai Nikolajevai pasniedza dāvanu karti 140.00 eiro vērtībā, 2.vietas ieguvējai Inesei Plivdai – dāvanu karti 100.00 eiro vērtībā un 3.vietas ieguvējam Genādijam Dorožko – dāvanu karti 70.00 eiro vērtībā.
Visi konkursanti saņēma dāvanas no SIA „Arkolat” un biedrības „Siera klubs”.
Visiem dāvanas pasniedza arī „Latvijas maiznieku biedrības” izpilddirektore Gunta Duka un AS „Rīgas dzirnavnieks” maizniekmeistars Edgars Grāvītis.
1.vietas ieguvējai Ilonai Nikolajevai pārsteigumu sagādāja SIA „Finanšu projektu aģentūra”, uzdāvinot dāvanu karti 350.00 eiro vērtībā. Ilonai būs iespēja apmeklēt dažādus kursus.
„Siera kluba” vadītāja  Vanda Davidanova īpašas balvas pasniedza visjaunākajam tortu cepējam Dāvidam Stremjanovam un tortu cepējai ar vislielāko stāžu Broņislavai Gavarei.
Latgales reģiona konkursu atbalstīja arī AS „Interbaltija AG” un uzņēmējs Rihards
Eigims.
Vanda Davidanova pateicās informatīvajiem atbalstītājiem: žurnālam „Mājas Viesis” un laikrakstiem „Novadnieks”, „Ezerzeme”, „Latgales Laiks” un „Rēzeknes Vēstis”.

atp