Sestdien Valmierā izskanēja biedrības "Siera klubs" organizētie divpadsmitie svētki "Latvijas novadu Siera diena", kuru apmeklēja vairāki tūkstoši cilvēku.
Tā bija iespēja vienkopus nogaršot un iegādāties apmēram 80 sieru šķirnes un veidus. Ne tikai dižtirgū, bet arī ēdienos un konkursos satikās AS"Smiltenes piens", AS "Lazdonas piensaimnieks", AS "Valmieras piens" ,PKS „Straupe”, AS "Talsu piensaimnieks" ,SIA "Mālpils piensaimnieks" ,SIA "ELPA", SIA "EDAKS", PLPKS "Dundaga" un zemnieku saimniecību "Dimanti", "Vecsiljāņi", "Lielgrodes", "Rendas", "Birznieki" sieri un citi piena produkti.
Svētkus atklāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, apsveikuma vārdus teica Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, kompānijas "FOOD UNION" sastāvā esošā AS "Valmieras piens" valdes priekšsēdētājs Māris Cers, "Siera kluba" vadītāja Vanda Davidanova.
Siera svētki bija aizpildīti ar dažādiem konkursiem, koncertiem, šoviem,- lieliem un maziem bija interesanti. Darbojās "Dzīvnieku dārzs", kurā omulīgi jutās telītes un kaziņa.
GALERIJA

Pasākuma laikā notika Siera karaļa - Kimeņu siera kroņa maiņas ceremonija. AS "Valmieras piens" valdes priekšsēdētājs Māris Cers kroni nodeva PKS "Straupe" valdes priekšsēdētājam Imantam Balodim, - kronis, kuru gadu glabāja valmierieši aizceļoja pie straupēniešiem. Abi uzņēmumi ir čakli Ķimeņu siera ražotāji.
Necerēti liela piekrišana bija 150 metrus garajai siermaizei, kuru cepa "Latvijas maiznieku biedrība". Siermaizē bija izmantoti 33 kg Smiltenes Krievijas un Holandes siera, rotājumam - 5 kg Dundagas siera "Taizelis". Ēdāju bija tik daudz, ka diemžēl siermaizes pietrūka... "Latvijas maiznieku biedrības" izpilddirektore Gunta Duka un "Siera kluba" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova solīja, ka nākamajiem svētkiem izceps divtik garu siermaizi.
Atraktīvi bija konkursi "Lēciens siera zābaciņā", "Lielākais siera ēdājs un piena dzērājs", "Valmieras stipriniece" un "Valmieras stiprinieks".
Konkursā "Lēciens siera zābaciņā" uzvarēja limbažniece Ance Sirmā , uz vienas kājas nolecot 300 metrus. Balvā - 4 kg siera un 3 pudeles karsētā piena.
Konkursā "Lielākais siera ēdājs un piena dzērājs" 1. vietu ieguva Artis Aizpurietis no Mazsalacas. Viņš 7 minūtēs apēda 0,5 kg siera un izdzēra litru piena. Balvā - 6 kg siera.
Par sacensību „Valmieras stipriniece” uzvarētāju kļuva kurzemniece - Gunta Stepanova no Skrundas. Viņa, katrā rokā turot pa 4 kg siera, tos pacēla 50 reizes.
Var sacīt arī tā - Gunta 5 minūtēs izstieptās rokās pacēla 400 kg siera. Balvā - 4 kg siera.
Sacensībās "Valmieras stiprinieks" uzvarēja valmierietis Dainis Baldiņš, kurš ,katrā rokā turot 10 kg siera, tos pacēla 50 reizes jeb 5 minūtēs pacēla 1 tonnu siera.
Balvā - 5 kg siera.
Svētkos balvās kopā pasniegti 55 kg dažādu sieru.
Vanda Davidanova sacīja, ka Siera svētki ir viens no lielākajiem "Siera kluba" pasākumiem,  kurā dienas varonis ir gan siers, gan tā cienītāji. Viņa visiem vēlēja sieru godāt arī ikdienā, tā palielinot šā veselīgā un gardā produkta patēriņu.

 

atp