Apgūst franču virtuves īpatnības

Biedrība „Siera klubs” un SIA „Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Jelgavas Amatu vidusskolā 2.maijā organizēja semināru par franču virtuves īpatnībām un Francijā ražotiem sieriem. Seminārā piedalījās vairāk nekā 40 klausītāji.
Kā, īstenojot ES projektu, veiksmīgi notiek sadarbība ar Franciju, stāstīja Amatu vidusskolas direktore Edīte Bišere. Lekciju par Francijā ražotiem sieriem un to līdziniekiem Latvijā nolasīja „Siera kluba” vadītāja Vanda Davidanova. Meistarklasi ēdienu gatavošanā demonstrēja franču pavārs un uzņēmējs Bruno Šeparāns.
Seminārā piedalījās SIA „Reaton”, piedāvājot bagātu Francijā ražoto sieru degustāciju (7 šķirnes). Pēc tam semināristi baudīja Bruno Šeparāna gatavotās pusdienas un ZS „Sollomina muiža” (Aglona) konditores Ērikas Križanovskas cepto siera kūku. Ērika Križanovska nolasīja lekciju par sieru plašo izmantošanu konditorejā.
Tā kā semināristi bija atbraukuši no visas Latvijas, Amatu vidusskola dienas noslēgumā bija noorganizējusi ekskursiju, lai ciemiņi iepazītos ar Zemgales pērli – Jelgavu.

 

 

1
3
2

4

5